У Харківській обласній прокуратурі — новий керівник
Керівник Шевченківської окружної прокуратури Харкова Аміл Омаров очолив Харківську обласну прокуратуру.
Генеральний прокурор призначив його за рекомендацією Ради прокурорів України, повідомляє Харківська обласна прокуратура.
Останні дев’ять років Омаров обіймав керівні посади в органах прокуратури, з 2021 року — керівник Шевченківської окружної прокуратури.
«Під час роботи керівником окружної прокуратури в фокусі прокурора перебували резонансні та соціально чутливі кримінальні провадження, серед яких — викриття фактів корупції та заволодіння бюджетними коштами в умовах воєнного стану; розслідування особливо тяжких злочинів проти статевої свободи щодо малолітніх; системна робота у сфері захисту державних інтересів, результатом якої стало попередження розкрадання понад 300 млн грн бюджетних коштів, повернення земель оборони вартістю понад 22 млрд грн, понад 500 зареєстрованих кримінальних проваджень та зібраних доказів щодо збройної агресії рф проти України та вчинених рф воєнних злочинів», — зазначає прокуратура.


Пресслужба обласної прокуратура додає, що кандидата на посаду обрано «виключно з урахуванням професійних якостей, досвіду та відповідності законодавчим критеріям».
Що ще відомо про Омарова
Аміл Омаров був претендентом на посаду керівника Бюро економічної безпеки України.
Під час конкурсу журналісти «Схем» звернули увагу, що у своїй науковій роботі 2017 року Омаров вісім разів згадав прізвище Олега Татарова (працював у системі МВС за часів Януковича, нині — заступник Офісу президента): шість разів — у тексті дисертації, ще двічі — у списку використаної літератури. Крім того, спираючись на досвід інших держав, у своїй роботі Омаров присвятив блок російській федерації.
«Дисертацію я захистив у 2017 році. Перед тим, як захищати дисертацію, є обов’язкові умови. Це кількість написаних статей, виступів. Тобто, це вся робота, вона не робиться за один день. І не за рік. Починаючи, мабуть, з 2014 року, і в 2015-му, 2016 році були статті, цитувалося безліч наукових праць. Не осіб, а наукових праць, які написали ці особи», — прокоментував Омаров.
Згадування рф прокурор пояснив тим, що після 1991 року «ми вийшли з однієї правової системи» і порівняти це було дуже цікаво.
За сумарним рейтингом (тестування загальних навичок та виконання практичних завдань на володіння професійними практичними уміннями та навичками) у конкурсі на керівника БЕБ Омаров зайняв передостанню, п’ятнадцяту позицію.
Доходи та майно
Аміл Омаров родом з Баку (Азербайджан) з багатодітної родини, у його батьків — четверо дітей.
У декларації Аміла Омарова вказані його дружина, донька та син. Він володіє житловим будинком на 56,30 кв. м, має право користування квартирою на 134,3 кв. м та автомобілем Toyota Camry 2017 року випуску. У 2024 році на посаді прокурора заробив 1,4 млн грн.
Під час співбесіди як кандидата на посаду керівника БЕБ 22 червня 2025 року Омаров розповів, що його батьки переїхали з Баку до Харкова на тлі війни у Нагірному Карабасі.
Члени комісії звернули увагу на те, що майже все набуте майно в Україні належить батькам прокурора. Крім квартир та автомобілів, є майно у Туреччині.
Прокурор розповів, що Омарови мали три квартири у Баку, які вони після переїзду до Харкова здавали в оренду, а потім продали. Майно у Харкові спочатку купували в кредит. Батьки також ведуть бізнес у Харкові.
Школу і юракадемію Омаров закінчив з відзнакою. Здобув і другу вищу освіту, економічну, в університеті імені Каразіна. Стаж в органах прокуратури — 17 років.
-
Теги:
- призначення,
- прокуратура