Web Analytics

У Каразінському університеті відкриється виставка на честь Квітки-Основ’яненка

У Харкові до Дня незалежності та Дня міста відкриють документально-художню виставку «Великі земляки: Григорій Квітка-Основ’яненко».

Виставка відкриється 22 серпня, повідомили в Харківському національному університеті ім. Каразіна.

«Для нас твори Григорія Квітки-Основ’яненка — це спадщина наших предків, це правдиві картини народного життя, і саме за це ми особливо вдячні письменникові. 2023 рік — ювілейний для нашого великого земляка. Ми відзначаємо подвійну дату — 245 років з дня народження і 180 років з дня смерти Квітки-Основ'яненка. Тому Григорій Федорович обраний героєм документально-художнього серіалу «Великі земляки» у 2023 році», — зазначають організатори.

Проєкт «Великі земляки», героями якого вже були драматург Микола Кропивницький, філософ Григорій Сковорода, архітектор Євген Васильєв тощо, веде творчий клуб «Гостинна на Дворянській». Цьогоріч до нього також долучилися:

  • ХНУ імені В. Н. Каразіна;

  • Національний музей Тараса Шевченка;

  • Харківський літературний музей;

  • Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка;

  • Харківський український драматичний театр імені Т. Г. Шевченка;

  • Харківський художній музей.

Виставка проходитиме у Художній галереї ім. Генріха Семирадського (північний корпус ХНУ, майдан Свободи, 6, вхід з боку Держпрому). Відкриття — 22 серпня о 16:00.

Відвідати виставку можна буде до 9 вересня. Галерея працює з вівторка по суботу з 12:00 до 18:00, вхід вільний.

«Великі земляки: Григорій Квітка-Основ’яненко»

 


Дослідник історії Андрій Парамонов випустив нову книгу «Григорій Квітка-Основ’яненко: від Основи до Харкова», її презентували в Харківському літмузеї.

Фото на головній: Facebook/Художня галерея ім. Генріха Семирадського