Web Analytics

У Каразінському університеті відкрили аудиторію імені загиблого на війні студента

У ХНУ ім. Каразіна назвали одну з аудиторій на честь Єгора Шумаєва — захисника України, який воював у лавах тероборони й помер від поранень наприкінці минулого року.

Про це повідомили у пресслужбі Харківського національного університету.

Єгор Шумаєв був студентом факультету геології, географії, рекреації і туризму. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем пішов захищати Харків — вступив до ТрО. Пізніше — у лавах Збройних сил боронив Донбас.

Фото: ХНУ

Фото: ХНУ

Студентові було 19 років, коли він вирішив вступити до війська. За словами його матері Людмили Шумаєвої, вона просила Єгора не кидати навчання, але він відмовився: «Ні, мамо, це мій обов’язок, я повинен захищати нашу Батьківщину, наш дім».

Наприкінці 2022 року Єгор Шумаєв зазнав тяжкого поранення. Лікарі декілька днів боролися за його життя, але врятувати не змогли.

На честь студента назвали аудиторію 5-66 головного корпусу ХНУ.

Фото: ХНУ

Фото: ХНУ

«Ми вшановуємо пам’ять усіх студентів, викладачів, працівників і випускників Каразінського університету, які віддали свої життя за вільну Україну», — зазначають в університеті.

На другому поверсі головного корпусу є стенд з портретами та іменами працівників, випускників і студентів ХНУ, які загинули під час повномасштабного вторгнення. Більшість з них боронили Україну в складі Збройних сил і тероборони.

Фото: ХНУ

Фото: ХНУ


Під час боїв з російськими військами загинули Михайло Алєксєєнко та Роман Янишев — колишні студенти Харківського національного університету ім. Каразіна.