Web Analytics

У Харкові зустріли збірну синхроністок — призерок Олімпіади в Токіо

Плавчині, які здобули на ХХХІІ Олімпійських іграх дві бронзові медалі, повернулися до України. Їх зустрічали рідні, друзі та юні спортсменки.

Збірну України із синхронного плавання зустрічали в Харкові 11 серпня, повідомили у пресслужбі Харківської обладміністрації.

У складі команди — лише харків’янки: Анастасія Савчук, Марта Федіна, Ксенія Сидоренко, Катерина Резнік, Єлизавета Яхно, Марина Алексєєва, Владислава Алексєєва та Аліна Шинкаренко.

Під час Олімпіади в Токіо плавчині вибороли дві бронзові медалі: у групових змаганнях з артистичного плавання та у змаганнях дуетів (Анастасія Савчук і Марта Федіна). Це перші нагороди України в цьому виді спорту.

Збірна України із синхронного плавання. Фото: kharkivoda.gov.ua

Головна тренерка збірної Світлана Сдова подякувала команді та всім уболівальникам за підтримку під час підготовки до Олімпіади.

«Ви в нас вірили — і ми зробили це!» — наголосила вона.

Головна тренерка Світлана Саїдова

Мама олімпійської призерки Ксенії Сидоренко Світлана розповідає, що донька займається синхронним плаванням уже 27 років. І вже почала кар’єру тренерки за кордоном, але через COVID-19 повернулась до Україну.

«Я просто щаслива, як і всі батьки. Ця медаль — медаль усіх поколінь, з якими йшла Світлана Бурханівна. Це четверті Олімпійські ігри, в яких моя донька бере участь. Вона три роки працювала тренеркою в Словаччині, але її попросили повернутися. Вона все зважила та повернулася, щоб поставити крапку в кар'єрі спортсменки. Адже не вистачало цієї медалі», — каже Світлана Сидоренко.

Спортсменок зустрічали не лише рідні та друзі, а й юні плавчині. Одна з них, Ольга Гостева, тренується вже чотири роки. За виступами харківських синхроністок вона спостерігала у фан-зоні в парку Горького.

«Я вболівала за дівчат на змаганнях. І сьогодні прийшла, щоб привітати їх. Усе ж це — перші медалі за синхронне плавання. За виступом дуету ми спостерігали на великому екрані у фан-зоні. Були дуже раді їх перемозі», — поділилася емоціями Ольга Гостева.


Збірна України виборола на Олімпіаді в Токіо 19 медалей: одну золоту, шість срібних і 12 бронзових.

Наступні Олімпійські ігри планують провести в Парижі у 2024 році.