Web Analytics

У Харкові затримали митника, підозрюваного у колабораціонізмі — ДБР

Правоохоронці 25 жовтня затримали працівника митниці, який під час окупації Куп’янська Харківської області обійняв незаконну посаду «заступника міністра з промисловості» в адміністрації окупантів.

Затриманий — головний державний інспектор Харківської митниці, повідомили у Харківській обласній прокуратурі. За даними слідства, під час російської окупації Куп’янська він почав активно співпрацювати із загарбниками.

«За пропозицією окупантів чоловік обійняв посаду «заступника міністра з промисловості» так званої «військово-цивільної адміністрації Куп’янського району Харківської області», — кажуть у прокуратурі.

Він підбирав кадри для нової «митниці», яка мала бути розташована між окупованими територіями Харківщини та так званими «ЛНР» і «ДНР». Також — організовував навчання майбутніх працівників у російському Краснодарі, щоб вони розбиралися у законодавстві РФ.

«Але на модераторстві окупаційної митниці підозрюваний не зупинився. Намагаючись догодити кремлівським ляльководам, він навіть організовував роботу з прийому документів для отримання виплат РФ місцевим населенням, створюючи вигляд «турботи» від країни-агресорки», — додали у прокуратурі.

22 серпня, коли окупанти святкували в Куп’янську День прапора РФ, чоловік брав участь у публічному розгортанні російського триколора на центральній площі міста.

Затримано працівника митниці, який під час окупації м. Куп‘янськ обіймав посаду так званого «заступника міністра з...

Опубликовано Харківська обласна прокуратура Среда, 26 октября 2022 г.

25 жовтня чоловіка затримали в Харкові, де він переховувався, кажуть у Державному бюро розслідувань.

Йому оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу: ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ості (КК України) та ст. 111-2 (пособництво державі-агресору). Затриманому загрожує до 12 років ув'язнення.


У колабораціонізмі також підозрюють директорку ліцею в селищі Великий Бурлук. За даними слідства, під час окупації вона збиралася навчати школярів за російськими стандартами.