У Харкові за допомогою міської системи відеокамер викрили наркозбувачів
Харківські кіберполіцейські викрили групу із 17 людей, які торгували психотропами через інтернет. У підозрюваних знайшли 4 кг наркотиків вартістю близько 4 млн грн.
Як розповіли у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області, незаконний бізнес організував 23-річний харків’янин. Загалом до наркоторгівлі залучили 17 людей.
За даними слідства, наркозбувачі створили власний вебсайт та канал у месенджері. Психотропи продавали у Харківській, Київській і Сумській областях за допомогою «закладок».
Наркотики купували «гуртом», потім фасували та перепродавали — від 5 до 10 кілограмів на місяць. Гроші від покупців отримували на анонімні електронні гаманці, пізніше переводили у криптовалюту Bitcoin та знімали готівкою в пунктах обміну валют.
«Загалом працівники поліції провели 33 обшуки за місцями мешкання підозрюваних. Вилучено 4 кг речовини, яка, за висновком експертизи, є особливо небезпечною психотропною речовиною PVP, та пів кілограма канабісу. Вартість вилученого за цінами «чорного ринку» сягає понад 4 мільйони гривень», — кажуть у поліції.
Силовики також вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки та мобільні телефони.
Дев’яти затриманим оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) і ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Максимальне покарання за цими статтями — 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Чотирьом підозрюваним вже обрали запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави.
Як розповів на пресконференції начальник управління протидії кіберзлочинності в Харківській області Валерій Береза, наркозбувачів викрили за допомогою єдиної системи відеоспостереження Харкова: відеозаписи дозволили знайти кількох підозрюваних.
Перший заступник міського голови Ігор Терехов пообіцяв, що міські відеокамери та комунальні служби залучать до боротьби з розповсюдженням наркотиків. Комунальники вже встановили близько 2 000 відеокамер на вулицях і площах, біля шкіл і дитячих садків, на перехрестях доріг і зупинках. Передбачається, що буде створена комплексна система відеоспостереження, яка надасть правоохоронцям «єдине вікно» доступу до всіх комунальних камер, хоча й зараз поліція вже використовує наявні відеокамери для розкриття злочинів.
Терехов також повідомив, що у 2021 році розпочнеться будівництво Міського ситуаційного центру.
«У середині наступного року ми закінчимо проєктування ситуаційного центру і почнемо його будівництво. Земля вже виділена, місце визначене. Але звести будівлю — це незначна частина проєкту. Треба створити «мозок» центру — комп’ютерну начинку і мережі, єдину систему відеоспостереження тощо. Ситуаційний центр оперативно реагуватиме на всі події — від «закладки» у дворі до будь-яких надзвичайних ситуацій», — каже вицемер.
Створення у Харкові міського ситуаційного центру мерія анонсувала ще навесні 2018 року. Планувалося, що там будуть працювати диспетчери служби «15-62» та оператори, які передаватимуть інформацію про надзвичайні події поліції, рятувальникам, службі швидкої допомоги, «Харківобленерго» і «Харківміськгазу». Співробітники матимуть змогу відстежувати відеокамери системи «Безпечне місто» і системи безпечного дорожнього руху.
У 2019 році повідомлялося, що центр можуть розмістити неподалік аеропорту, проте будівництво досі не розпочато.