Web Analytics
У Харкові встановлять 350 диспенсерів із пакетами для прибирання за собаками | MediaPort

Пристрої з пакетами встановлять переважно у центральній частині міста. 

Про це на засіданні комісії з питань питань житлово-комунального господарства та благоустрою Харківської міської ради 1 жовтня повідомила Юлія Цибулька, директорка КП «Центр поводження з тваринами». 

«В рамках бюджету участі розроблено і закуплено макети пакета для збору відходів життєдіяльності. Там написано, що це не для харчових продуктів, відповідні малюнки, що показують, для чого ці пакети, щоб не було бажання, скажімо так, для бутербродів їх використовувати», — сказала Юлія Цибулька. 

Як уточнив директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков, пакети будуть поліетиленові. 

«Принцип розміщення визначили так: центр міста, райони, з щільною житловою забудовою, де немає місця для вигулу собак, мало пустирів, де тварин вигулюють на вулицях, тротуарах, у дворах будинків. Шевченківській, Київський район — центр міста. Будемо обслуговувати, звичайно, так як ми обслуговуємо майданчики для собак», — додала вона. 

За словами керівниці підприємства, до кінця року у місті планують побудувати п’ять майданчиків для вигулу та дресирування собак, таким чином їх кількість збільшиться до 45. 

Звітуючи перед членами комісії про діяльність Центру, Юлія Цибулька повідомила, що за дев’ять місяців цього року господарів вдалося знайти для 1687 тварин: «Це в кілька разів більший показник, ніж минулого року». 

На питання, щодо скількох за останні роки застосували евтаназію, вона відповіла:

«Ми такої статистики не ведемо. Наше підприємство створено у 2009 році, але відловом ми почали займатися у 2013… Ми не ведемо такої статистики (скількох тварин приспали — ред.). Ми пристроюємо велику кількість тварин, але під час карантинних заходів відбуваєтся природній падіж. На жаль, від цього нікуди не дінешся. І ми не можемо цього вирахувати. Десь 20% присипається приблизно від загальної кількості. Присипаються агресивні, хворі, нежиттєздатні тварини, дикі. А всіх, для кого можна знайти сім’ю, вони утримуються безстроково. На це підприємство витрачає своїх коштів порядка 1,5-2 млн грн». 

За даними Юлії Цибульки, підприємство отримало 349 скарг від мешканців щодо неналежних умов утримання домашніх тварин: «За результатами цих перевірок складено 36 адміністративних протоколів про порушення правил тримання домашніх тварин і кілька протоколів були направлені до суду для конфіскації тварин».