Web Analytics

У Харкові вийшли з акцією «Хто замовив Гандзюк?»

Кількадесят людей у суботу, 18 травня, вийшли на площу Свободу з плакатами «Харків питає: Хто замовив Катю Гандзюк?».

Мета акції — закликати правоохоронні органи знайти і покарати замовників вбивства Гандзюк і притягнути до відповідальності всіх винних у злочині. 

«Хто замовив Катю Гандзюк?» — питання до СБУ, ГПУ, які дев'ять місяців ведуть розслідування, а також новообраного Президента України Володимира Зеленського та його адміністрації, кажуть співорганізатори акції з громадської організації «Харківський антикорупційний центр». 

В акції також беруть участь представники «Національного корпусу». 

Активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк в липні 2018 року облили кислотою. На початку листопада Гандзюк померла в лікарні. Справу розслідують за статтею «Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, на замовлення, за попередньою змовою групою осіб».

У справі про вбивство Гандзюк фігурують голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер і колишній помічник нардепа Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Представники громадської ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк» також вимагали з'ясувати причетність до її загибелі голови Херсонської обладміністрації Андрія Гордєєва і його заступника Євгена Рищука, проте генеральний прокурор Юрій Луценко в середині лютого заявляв, що на той час слідство не мало тому ніяких доказів. Гордєєв і Рищук на початку квітня подали у відставку.

Читайте також: Справа Гандзюк: у ГПУ пояснили пом’якшення підозри голові Херсонської облради