Web Analytics

У Харкові випробовують оновлений танк для ЗСУ: які зміни внесли

Державне підприємство «Харківський бронетанковий завод» випробовує модернізований танк Т-64БВ зразка 2022 року.

Про випробування розповіли у пресслужбі державного концерну «Укроборонпром».

«Ця бойова машина є основним танком Збройних сил України. Вона призначена для посилення механізованих підрозділів у всіх видах загальновійськового бою, прориву укріплених позицій, знищення вогневих точок, техніки і живої сили противника, швидкої організації оборонних рубежів», — розповідають у концерні.

Танк облаштували новими приладами спостереження та прицілювання, встановили протикумулятивні кормові екрани та гумові щитки на башті. Також удосконалили паливну систему, додали броньований захист на баках.

«Т-64БВ зразка 2022 року отримали нові сучасні радіостанції на заміну старим радянським. Відтепер ця бойова машина має, зокрема, системи навігації, внутрішнього та зовнішнього зв’язку, які повністю відповідають стандартам НАТО», — прокоментував директор ХБТЗ Герман Сметанін.

ДП "Харківський бронетанковий завод", яке входить до складу ДК «Укроборонпром», випробовує найновітнішу модернізацію...

Опубликовано Державний концерн "Укроборонпром" Вторник, 8 февраля 2022 г.

У листопаді бронетанковий завод вперше глибоко модернізував командирський танк Т-64БВК. Бойова машина отримала, серед іншого, сучасні прилади спостереження, зокрема тепловізори, новітню апаратуру супутникової навігації та командирську башту з кулеметом калібру 12,7 мм. На танку замінили прилади освітлення, радіостанцію, внутрішній зв'язок тощо.

«Оновлена техніка успішно пройшла типові випробування», — зазначали тоді в «Укроборонпромі».

Фото: ukroboronprom.com.ua


Наприкінці грудня Герман Сметанін запевняв, що завод завантажений до вересня 2022 року.

«Наші підходи до розвитку підприємства відштовхуються від того, що значна кількість танків ЗСУ уже пройшла капітальні ремонти та модернізацію. Щоб розширити портфель замовлень, цього року освоїли ремонт колісних машин. Це БТР-4, які виготовляє конструкторське бюро ім. Морозова. Тож чекаємо на насичення лінійки замовлень на ремонт колісної техніки», — розповідав він в інтерв’ю «Урядовому кур’єру».

Також є перспектива співпраці з іноземними партнерами, яким свого часу постачали українську військову техніку. Йдеться про оновлення бронетанкових машин.