У Харкові викрили шахрайську схему підробки тестів на COVID
Працівники приватної лабораторії та туристичних агенцій продавали сфальшовані довідки з результатами тестів на коронавірус. Щомісяця заробляли до мільйона гривень.
До оборудки причетні працівники однієї з харківських приватних медичних установ, розповів начальник відділу обласної прокуратури Андрій Жмутський. За даними слідства, вони підроблювали результати ПЛР-тестів та вносили неправдиву інформацію у застосунок «Дій вдома».
«Встановлено, що організатори працювали у змові з туристичними агенціями, які допомагали їм у пошуку клієнтів. «Послугу» пропонували особам, які мали намір виїхати за кордон або повернутися звідти, для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції», — кажуть у прокуратурі.
Як розповіли в Управлінні СБУ в Харківській області, оборудки здійснювали від початку 2020 року. Щомісяця видавали близько тисячі довідок, вартість кожної становила 800 гривень. Таким чином, заробляли до мільйона гривень на місяць.
«Довідки видавали без проведення обстеження пацієнта та відбору матеріалів для дослідження. Інфікована людина мала змогу вільно отримати негативні результати тестування», — кажуть у СБУ.
Силовики провели обшуки вдома у підозрюваних та у 10 приватних лабораторіях. Вилучили сфальшовані довідки про результати ПЛР-тестів, підроблені печатки, офіційну документацію та комп’ютери з доказами незаконних дій.
СБУ викрила схему підробки ПЛР-тестів: «Covid-бізнес» приносив зловмисникам до 1 млн грн щомісяця Служба безпеки…
Опубликовано Управління СБ України в Харківській області Четверг, 9 сентября 2021 г.
Справу розслідують за ч. 2 ст. 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням, що спричинило тяжкі наслідки). Максимальне покарання за цією статтею — вісім років ув’язнення.