Web Analytics

У Харкові відкрили п’ятий центр вакцинації проти COVID

У вихідні 10 та 11 липня у Харкові працювали вже п’ять центрів масової вакцинації проти коронавірусної хвороби. 

Новий центр відкрили на вулиці Трінклера, 6, повідомили у пресслужбі Харківської обладміністрації.

«Разом з Харківським медичним університетом ми відкрили у суботу цей центр на вулиці Трінклера. Це сучасна будівля в центрі міста. Цей пункт, так само як і центр на вулиці Кооперативній, працюватиме щоденно», — розповів директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Максим Хаустов.

У центрі з 9:00 до 16:00 працюватимуть дві мобільні бригади, які за день можуть зробити в середньому 300 щеплень — препаратами CoronaVac і Pfizer.

«На сьогодні тут відкрито тимчасовий навчальний центр, в якому у липні, серпні та вересні близько 130 здобувачів освіти — студентів та лікарів-інтернів пройдуть навчання та будуть залучені до роботи у пунктах щеплень і у складі мобільних бригад», — зазначив проректор Харківського національного медичного університету Юрій Резуненко.

Університет також підготував волонтерів, які просто на вулицях розповідатимуть про вакцинацію.

Ще чотири центри працюють за такими адресами:

  • вулиця Сумська, 56 (у вихідні з 9:00 до 16:00);
  • вулиця Полтавський шлях, 56 (щодня з 9:00 до 16:00);
  • вулиця Шатилова Дача, 4 (у вихідні з 9:00 до 16:00);
  • вулиця Кооперативна, 28 а (щодня з 9:00 до 16:00).

На Харківщині вже щепили першою дозою вже понад 141 тис. людей. Повністю імунізовані — майже 71 тис.

Міністерство охорони здоров’я вирішило зробити препарат Comirnaty/Pfizer доступним для широкого загалу.

«Антиковідну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech тепер використовуватимуть для проведень щеплень  у центрах масової вакцинації, де вона буде доступна усім охочим з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями», — кажуть у МОЗ.

До кінця липня Україна розраховує отримати близько 1 млн доз.

У країні щодня працює до 2 тис. пунктів щеплень, де використовують вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech. Вона є і в центрах вакцинації — їх наразі понад 200. 

У пунктах також вакцинують другою дозою AstraZeneca тих, хто вже отримав першу її дозу (йдеться про препарати різних виробників — Covishield, AstraZeneca-SKBio).

«Водночас мобільні бригади щеплюють організовані колективи вакциною Comirnaty/Pfizer,  цільові групи з третього-четвертого етапів вакцинації вакциною CoronaVac/Sinovac та другою дозою вакцини AstraZeneca. Вони також щеплюють маломобільні групи населення вакциною CoronaVac/Sinovac», — додали у МОЗ.

Станом на 12 липня Україна вже отримала понад 5,6 млн доз різних вакцин: 2,4 млн доз CoronaVac/Sinovac, майже 1,7 млн доз Comirnaty/Pfizer та близько 1,6 млн доз AstraZeneca різних виробників.

Вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech тепер використовуватимуть для проведень щеплень у центрах масової вакцинації, де...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Понедельник, 12 июля 2021 г.

У Кабінеті міністрів вирішили продовжувати активну вакцинацію проти COVID. Як зазначив під час селекторної наради прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль, наявність штаму «Дельта» в Україні вже підтверджена, тож потрібно нарощувати кількість тестувань і збільшувати лабораторні потужності для виявлення цього штаму.

«Уряд планує активно працювати в цьому напрямку наступні тижні, щоб скоординувати роботу органів місцевої влади та підготувати медичну систему до потенційного зростання захворюваності», — сказав Шмигаль.

Він також наголосив, що необхідно нарощувати темпи вакцинації.

За даними МОЗ, в Україні першою дозою щепили вже понад 2,3 млн людей, обома — 1,2 млн. Минулої доби — 45,5 тис. і 37,6 тис. відповідно.

Минулого тижня провели 563 тис. щеплень, що є найбільшим тижневим показником від початку вакцинальної кампанії.


У Харкові збільшили кількість бригад, які проводять щеплення від коронавірусної інфекції. Водночас готують лікарні до можливої нової хвилі епідемії.