Web Analytics

У Харкові розпочали роботу інспектори з паркування

Інспектори притягатимуть автовласників до адміністративної відповідальності за неналежне паркування і стоянку. Вони також контролюватимуть роботу платних паркувальних майданчиків.

Відсьогодні інспектори почнуть фіксувати порушення на фото або відео та складати на місці повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності, розповів під час прес-конференції начальник Інспекції з паркування Андрій Гаркушин

У повідомленнях зазначатимуться реквізити, за якими необхідно сплатити штраф.

«Інспектор залишає копію повідомлення під двірником лобового скла і встановлює власника транспортного засобу за допомогою Національної автоматизованої інформаційної системи (НАІС). Потім він складає постанову про притягнення до адміністративної відповідальності і надсилає її, фактично продублювавши, за місцем проживання власника автотранспорту. Якщо порушник заплатить штраф протягом 10 днів, то, відповідно до закону, може сплатити тільки його половину. Якщо ж він нічого не заплатить впродовж 30 днів, то матеріали адміністративного провадження будуть надіслані до виконавчої служби для примусового стягнення штрафу в повному обсязі», — пояснив Гаркушин.

Фото: city.kharkov.ua

Він зазначив, що в залежності від статті Кодексу про адміністративні правопорушення штраф може складати від 255 до 510 грн. Якщо авто залишили на платній парковці, не заплативши за паркомісце, штраф буде у 20 разів більше, ніж коштує одна година (зараз — 5 грн, тобто загалом — 100 грн). Якщо на місці для людей з інвалідністю — у 30 разів (150 грн).

Загалом планують набрати 42 інспектори, але поки є лише шість. Ще шість наразі стажуються. Спочатку вони працюватимуть у центрі Харкова, але поступово охоплять усі районі.

«Хочу звернути увагу автовласників, що паркувальники в зеленій формі не є інспекторами з паркування і виконують зовсім інші функції. Наші інспектори мають формений одяг з відповідними шевронами і нашивками. На нагрудній кишені у них є відеореєстратор, а фіксуватимуть правопорушення вони за допомогою планшета», — додав Андрій Гаркушин.

У випадках, коли треба задіяти евакуатор, паркувальним інспекторам спочатку допомагатиме поліція. Планується, що пізніше інспекція також отримає таку техніку.

Як зазначив завідувач сектором Департаменту територіального контролю Харківської міськради Олексій Бруслик, отримати детальну інформацію щодо правопорушення автовласник може на сайті Департаменту терконтроля в розділі «Онлайн-послуги». Він також підкреслив, що до адміністративної відповідальності притягуватимуться саме власники транспортних засобів, а не водії, які їздять, наприклад, за дорученням.

«Щоб таких ситуацій не було, необхідно внести дані про так званого належного користувача до Регіонального сервісного центру МВС у Харківській області. Тоді штраф виписуватиметься на фактичного порушника, а не на автовласника», — говорить Бруслик.

Схожа схема діятиме і за необхідності оштрафувати авто на єврономері. Інспектор надішле запит до прикордонної служби, і якщо буде встановлена особа, яка ввезла автомобіль в Україну, а інформації про фактичного власника не буде, то саме на того, хто ввіз машину, і складуть постанову.

Читайте MediaPort у Telegram