У Харкові пройшов жіночий марш на підтримку борчинь з пандемією
У Харкові 8 березня відбувся «Марш жіночої солідарності». Акцію присвятили жінкам, які опинилися на передовій пандемії COVID-19.
Традиційний «Марш жіночої солідарності» проходив у Харкові вже вшосте. Цьогоріч організатори прагнули привернути увагу до порушення прав жінок, які опинилися на передовій пандемії COVID, а також до розслідування насилля над активістками та безпеки жінок у місті.
«Ми сьогодні зібралися, щоб поговорити про тих жінок, які у період пандемії продовжують виконувати соціально-важливу, часто «невидиму» та низькооплачувану працю. Також ми підтримуємо жінок Польщі у боротьбі за права на власне тіло, виступаємо проти політичних пранків щодо жінок і засуджуємо будь-яке гендерно обумовлене насилля. Важливо робити жіночі питання видимими. Сьогодні ми вже вшосте виходимо показати, що не в повному обсязі можемо реалізувати свої права в місті», — прокоментувала представниця громадської жіночої організації «Сфера» Анна Шаригіна.
Учасники маршу спочатку зібралися біля Палацу дитячої та юнацької творчості. Багато хто прийшов із плакатами: «І хлопців, і дівчат гнітить патріархат», «Нас не треба захищати, на нас не треба нападати», «Сексу — так, сексизму — ні», «Насильство в родині — не приклад дитині», «Бути сильною не соромно, соромно вимагати від нас бути слабкими» тощо. На початку маршу також скандували: «Хто замовив Катю Гандзюк?»
Від площі Свободи мітингувальники рушили вулицею Сумською до площі Конституції. Під час акції скандували: «Моє тіло — моє діло», «Свобода! Рівність! Сестринство!», «Місце жінки — всюди», «Рівна праця — рівна оплата», «Вільна жінка — вільна країна».
Група учасниць також зображувала представниць професій, які найбільшою мірою постраждали від пандемії — зокрема прибиральниць, кухарок і вчительок.
Під час маршу проїзд вулицею Сумською перекрили. З обох боків колону охороняли поліцейські.
На площі Конституції учасники маршу сформували коло для вільного мікрофону, аби кожен охочий міг висловити свою позицію.
«Я — жінка, я — активістка, я — політикиня. 200 років назад те, що я тут стою, видавалося неможливим, ще 70 років назад активізм для жінки вважався ганьбою. Завдяки суфражисткам ми стоїмо такою великою групою сьогодні, а ще шість років назад ми не могли вийти так вільно на вулицю нашого міста. Я хочу, щоб сьогодні в українському Харкові впевнено звучало «Місце жінки — всюди», — виголосила одна з учасниць маршу.
Одночасно з жіночим маршем свою акцію також влаштували представники консервативної організації «Традиція і порядок». Вони вийшли з банером «Допомагайте жінкам не словом, а ділом», деякі несли квіти.
За інформацією Головного управління Нацполіції в Харківській області, акція пройшла без конфліктів. Силовики нарахували близько 250 учасників ходи, організатори — 500. За порядком стежили близько 600 правоохоронців.
Марш відкрив програму «Тижнів жіночої солідарності» — щорічного соціально-освітнього проєкту, присвяченому проблемам гендерної нерівності в Україні та розвитку руху за права жінок. Традиційно в програмі — лекції, круглі столи, дискусії та кінопокази.
У 2020 році Марш жіночої солідарності проходив під гаслом «Жінка на часі». За оцінками організаторів, до ходи приєдналися до 1000 людей, за підрахунками поліції — не менш як 500.
-
Теги:
- 8 березня,
- гендер,
- марш,
- права людини