У Харкові протестували працівники швидкої. Посадовці проблем не бачать
Працівники швидкої допомоги у Харкові, які не отримали надбавок до зарплати за роботу в умовах поширення COVID, вимагають доплат. Керівник Центру екстреної допомоги Віктор Забашта проблем не бачить, а голова Харківської ОДА Олексій Кучер назвав ситуацію політизованою.
Водії і фельдшери швидкої з першої підстанції — не менше 20 людей — вийшли до журналістів вранці 18 травня.
«Я возив з фельдшером людину, яка приїхала з-за кордону, в неї було виявлено, що одна легеня вже не працювала. Фельдшер отримав премію. А я як водій не отримав. Значить, що? Я не людина?» — сказав журналістам один з учасників акції, водій Юрій Коваленко.
Директор Центру екстреної медичної допомоги Віктор Забашта каже, що виплату надбавок регулює постанова Кабміну. Там написано, що надбавки отримують тільки ті, хто працював з пацієнтами з підтвердженим COVID.
«Щойно поспілкувався з колективом, жодних питань у них немає… Я розповів, що була постанова 331, що ми виплатили кошти, що зарплата у них попереду, ті, хто возитимуть пацієнтів з COVID, отримають гроші потім. Все нормально абсолютно!… Я не обговорюю постанови Кабміну», — сказав Забашта.
Учасники акції передали звернення до Харківської облдержадміністрації. Голова ОДА Олексій Кучер сказав, що надбавки у Центрі екстреної допомоги отримали першими і обурився тим, що ЗМІ не подають інформації з цього боку.
«На сьогоднішній день 244 медики, якщо я не помиляюсь, медики екстреної швидкої допомоги отримали ці надбавки у 300%. При цьому ми знаємо, що там працює 2400 працівників. Разом з цим, нормативна база, яка існує на сьогоднішній день, дозволяє виплачувати нам лише тим особам, які сьогодні вже отримали виплати — це ті, які були безпосередньо задіяні в боротьбі з СOVID безпосередньо контактували з хворим… Чи хочу я, щоб всі 2400 працівників отримали 300%? Я вам відповідаю ствердно. Так, хочу. Які є варіанти виходи з цієї ситуації? Наскільки мені відомо, що вже уряд зараз розглядає можливість вирішити це питання», — сказав Кучер.
Надбавки отримали не у всіх закладах Харківщини, залучених до боротьби з коронавірусом, сказав Кучер.
«На сьогодні не всі отримали. Ви знаєте, що є певний механізм, тепер ці грошові кошти по пакетам перераховує НСЗУ. Для цього необхідно підписати відповідні договори. Ці договори у більшості уже підписані… Це вже технічні умови, але грошові кошти виділені, і ці медики отримають доплати, які були задіяні у боротьбі з COVID», — сказав він.
І Кучер, і Забашта заявили, що працівників швидкої підбурили на протест, ситуація політизована і штучно створена, а деякі підписи у зверненні недійсні — начебто люди не знали, що підписують. Проте кому вигідна «політизація», ніхто з посадовців не сказав. Директор Центру екстреної допомоги взагалі висловився за те, щоб ситуацію розслідувала СБУ.
Учасники протесту роботу не припиняли. Кажуть, продовжують перебувати у групі ризику щодня — ніхто не знає, чи матиме коронавірус наступний пацієнт, тож і доплати справедливо нараховувати всім.