Web Analytics

У Харкові для дітей з COVID підготували резервну лікарню

Якщо в дитячій інфекційній лікарні у Харкові не буде вільних місць, юних пацієнтів з коронавірусом прийматимуть в обласній дитячій лікарні. Там підготували 70 ліжок.

Про розгортання додаткових ліжок розповів під час апаратної наради 31 січня директор Департаменту охорони здоров'я Харківської обладміністрації Максим Хаустов.

За його словами, 70 ліжок з централізованим киснем розгортають в обласній дитячій клінічній лікарні. Там прийматимуть дітей з коронавірусом, якщо в обласній дитячій інфекційній лікарні закінчяться вільні місця.

«Минулого тижня була законтрактована обласна клінічна дитяча лікарня. Вона від завтра може за потреби приймати хворих, там вже є 70 ліжок з центральним киснем. Вона — як резерв», — зазначив посадовець.

За його інформацією, на 31 січня в регіоні на COVID хворіли 2317 дітей. Дитячі ліжка в медзакладах заповнені на 54%, кисень отримують 2,2% пацієнтів.

Звіт Максима Хаустова — з 5:45.

За даними Харківського центру контролю та профілактики хвороб, минулої доби, 31 січня, в регіоні підтвердили 1970 випадків COVID-19. Найбільше — у Харкові (1455), Богодухівському (112) та Куп'янському (108) районах.  

Одужали упродовж доби 269 хворих, померли — дев'ятеро.

Загалом було вже 267,8 тис. випадків. Подолали недугу 237,6 тис. людей, померли — 6591.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

В Україні минулої доби підтвердили 30 768 випадків, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.  Найбільше — у Львівській, Одеській областях та Києві.

Одужали 8835 пацієнтів, померли — 192.

Від початку епідемії зафіксували вже майже 4,1 млн випадків. Одужали більш ніж 3,6 млн хворих, померли — 100,3 тис.

Минулого тижня в Україні зафіксували добовий рекорд з нових  випадків COVID — 37,3 тис., повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час наради в Офісі президента.

У зв’язку зі збільшенням кількості хворих зростає й навантаження на лікарів, зазначив він. Наразі загалом в Україні зайняті понад 24 тис. ліжок для пацієнтів з коронавірусом — 34,7% .

Водночас, порівняти з попередньою хвилею, споживання кисню в медзакладах є нижчим — тобто менша кількість пацієнтів у важкому стані, додав Ляшко. Нижчою є й смертність.

«Навантаження відчувається, але медична система витримує його», — стверджує міністр.

Утім, у МОЗ прогнозують зростання захворюваності найближчим часом.

«Відповідно до досвіду інших країн, від початку зростання захворюваності до піка проходить близько одного місяця. Тому найближчі два тижні ми прогнозовано очікуємо зростання кількості випадків інфікування», — попередив Ляшко.


Міністерство освіти та науки рекомендувало перевести школярів 5-11 класів на дистанційне навчання через швидке поширення коронавірусу. Харківська обладміністрація підтримала пораду МОН, у громадах регіону визначатимуться окремо.

Фото на головній: Харківська обласна дитяча лікарня