Web Analytics
У двох районах Харківщини з вересня відновлять офлайн-навчання | MediaPort

Учні повернуться за парти в деяких школах Красноградського і Лозівського районів Харківської області.

Про це розповів голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону 12 серпня.   

«Ми плануємо з вересня запустити деякі навчальні заклади, школи передусім, у двох районах — Красноградському та Лозівському, які максимально віддалені від лінії фронту, від кордону з російської федерацією. Будемо продовжувати, рухаючись вглиб нашої області», — сказав він. 

За словами Синєгубова, на підготовку шкіл до офлайн-навчання, передусім будівництво укриттів, область отримала кошти від Міністерства освіти та науки, чекає ще й на наступний транш, розрахований на два роки. 

«Фактично ми маємо проєкти вже на сотні шкіл, де будуть збудовані захисні споруди, тому що інші, на жаль, не можуть забезпечити повну безпеку освітнього процесу. Частина укриттів вже на завершальному етапі, будівництво частини лише розпочали. Плануємо звершити до кінця цього року», — додав посадовець.

Фото: МОН

Що пропонують у МОН

Міністерство освіти та науки затвердило «Порядок і умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні». 

Передбачається повернення до очного навчання якомога більшої кількості учнів — за наявності укриттів. Також визначені вимоги для дистанційних класів. 

Зміни набудуть чинності з 1 вересня 2025 року. Але якщо області готові запровадити частину з них — можуть розпочинати цьогоріч.

Для повернення до очної або змішаної освіти потрібні:

  • наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
  • матеріально-технічні умови, достатні для змішаного навчання;
  • для 10 областей — Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) — рішення ради оборони області або розпорядження голови ОВА, рішення педагогічної ради щодо очного навчання.

Для дистанційного навчання у школі має бути щонайменше один дистанційний клас на паралелі для всіх років: з 1 до 9 або з 5 до 11 класу (або з 8 до 11 для ліцеїв). Навчальний план формуватиметься:

  • для учнів в Україні — за повною освітньою програмою;
  • для учнів за кордоном — за скороченою: з українознавчим компонентом і перезарахуванням оцінок з інших предметів, які дитина вивчала за кордоном.

Якщо учень не вчиться у школі за кордоном, то продовжує навчання в дистанційному класі в Україні за повною програмою, сімейною формою чи екстернатом.  

Діти-переселенці з 1 вересня 2025 року навчатимуться очно у школах там, де фактичного проживають. Але — можуть у 2024/2025 навчальному році вчитись у своїх дистанційних класах. 

Школярі на тимчасово окупованій території можуть і далі навчатися в дистанційних класах, якщо дозволяє безпекова ситуація — це оцінюватимуть учителі та батьки. Також — можуть перейти на індивідуальне навчання. 

  • Подробиці програми «Школа офлайн» —  на сайті
  • Також можна звернутися на гарячу лінію 1545  (для дзвінків з-за кордону —  044 284 19 15).
  • Питання також можна поставити за посиланням.

Читайте також: У яких громадах Харківщини з’являться нові шкільні укриття: плани ОВА