Web Analytics

У дитсадку в Чугуївському районі — спалах кишкової інфекції

У дитячому садку в селищі Новопокровка зафіксували спалах кишкової інфекції. Попередній діагноз — гастроентероколіт, також є підозра на коронавірус.

Про спалах повідомили у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб. За його даними,  з 24 по 28 грудня занедужали п’ятеро вихованців Новопокровського дитячого садку.

Всіх захворілих дітей шпиталізували.

«Основні клінічні прояви захворювання: підвищення температури тіла, слабкість, рідкі випорожнення, блювота. Первинний діагноз у одного захворілого — гастроентероколіт, у чотирьох — гастроентероколіт, COVID-19», — кажуть у центрі.

У закладі провели дезінфекцію, відібрали зразки питної води, готових страв та змивів.

Тих, хто контактував із хворими дітьми, обстежили. За ними спостерігають медики. 

Фото: kharkivoda.gov.ua

Увесь заклад через спалах інфекції не закривали, повідомляє «Суспільне». Захворилі діти лише у двох групах, їхні вихованці залишатимуться вдома орієнтовно протягом тижня.

За словами епідеміологині центру контролю хвороб Тетяни Карлової, точний діагноз встановлять після лабораторних досліджень.  

«Коронавірус ще під питанням, ми не розуміємо, чи це кишкова форма COVID, чи саме кишкова інфекція, але яка саме, бо це може бути й сальмонельоз, і ротавірусна інфекція чи інші. На сьогодні це не встановлено», — зазначила вона.


У березні спалах кишкової інфекції стався у яслах-садку в селищі Слобожанське Чугуївського району. Поліція відкрила кримінальну справу за статтею «порушення санітарних правил».