Web Analytics

У Брюсселі представили кантату за «Татусевою книгою» Володимира Вакуленка

У столиці Бельгії Брюсселі відбулася світова прем’єра кантати «Татусева книга» за мотивами однойменної збірки віршів письменника Володимира Вакуленка, закатованого російськими військовими під час окупації Ізюма Харківської області.

Про це повідомили у «Видавництві Старого Лева», яке вперше надрукувало «Татусеву книгу» у 2014 році та перевидало у 2023-му.

«Кантата присвячена пам'яті вбитого росіянами українського письменника Володимира Вакуленка. Письменник зник наприкінці березня 2022 року, а його тіло було знайдено та ідентифіковано в одній з могил на місці масового поховання в Ізюмському лісі восени», — йдеться в повідомленні.

Ідея створення кантати належить диригентці Оксані Линів. Основою стали щоденник та збірка віршів Вакуленка «Татусева книга», музику написав український композитор Євген Оркін.

Фото: Facebook/Оксана Линів

У Брюсселі кантату виконували Молодіжний симфонічний оркестр України, дівочий хор «Вогник», хор хлопчиків «Дзвіночок» та солісти Юлія Ткаченко (сопрано), Валентина Плужнікова (мецо-сопрано), Андрій Бондаренко (баритон), читачем був Філіп Кельц.

За висловом Оксани Линів, це був «концерт, що житиме в наших серцях вічно».

«Сльози на очах артистів та слухачів, тривалі овації, спільна скорбота про втрату, незабутній дух глибокої єдності та промінь надії», — прокоментувала диригентка.

Фото: Facebook/Оксана Линів

Фото: Facebook/Оксана Линів

Кантату презентували в рамках міжнародного проєкту Lost Childhood, присвяченому темі втраченого дитинства під час війни в України.


У харківському видавництві Vivat вийшла друком книга «Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші», заснована на записах Володимира Вакуленка.