У Балаклії змінили дату Дня міста на честь визволення від російського війська
8 вересня в Балаклії на Харківщині відзначали річницю визволення міста від російської окупації під час контрнаступу Сил оборони у 2022 році. 10 вересня святкували й в Ізюмі.
Відтепер 8 вересня відзначатимуть День міста Балаклія та День визволення від російсько-окупаційних військ, повідомляє Балаклійська міська військова адміністрація.
«З метою належного відзначення річниці звільнення міста Балаклія від російсько-окупаційних військ під час харківської наступальної операції у 2022 році, формування місцевих традицій та звичаїв, почуття патріотизму, любові до рідного краю, на знак подяки Збройним силам України», — йдеться в розпорядженні начальника МВА Віталія Карабанова.
Раніше День міста в Балаклії відзначали наприкінці серпня.
Як звільняли місто, нагадали у спецпідрозділі Kraken. За його інформацію, події розгорталися так:
- О 5:00 6 вересня Сили оборони розпочали наступ дії майже по всій лінії фронту на Харківщині.
- Увечері того ж дня бійці звільнили передмістя Балаклії — селище Вербівка.
- 8 вересня штурмові групи підрозділу Kraken увійшли до міста.
- О 16:00 над Балаклійською міською радою підняли прапор України.
- 9 вересня звільнили Бородоярське, Морозівку, Савинці та Довгалівку.
«Саме звільнення Балаклії ознаменувало першу велику перемогу для країни і стало показником того, що українська армія здатна проводити великі, а головне успішні наступальні операції», — зазначають у підрозділі.
Після звільнення Балаклії розпочалася Куп’янська наступальна операція.
ДЕНЬ ЗВІЛЬНЕННЯ БАЛАКЛІЇ Рік тому, 8 вересня 2022, в ході наступу українських сил було деокуповано місто…
Опубликовано Спеціальний підрозділ Kraken Пятница, 8 сентября 2023 г.
10 вересня річницю визволення від російських військ відзначали й в Ізюмі. До свята вручили нагороди тим, хто визволяв і захищав місто, вшанували пам’ять загиблих на Алеї Слави. Також відкрилася фотовиставка «Ізюм. Герої», а на центральній площі провели флешмоб.
«Від початку війни наше місто дуже постраждало — це й руйнування, і тортури, і піврічна окупація. Але після визволення люди повертаються, відбудовують своє житло. Руйнувань дуже багато, але ми працюємо над відновленням: ремонтуємо будинки, садочки, школи. Цей процес дуже важкий і довгий. Як би не хотілося швидше, але швидше немає змоги. Але ми місто відбудуємо, воно буде ще краще», — прокоментував начальник Ізюмської МВА Валерій Марченко.
Прапор України в Ізюмі знову підняли 14 вересня 2022 року. Після звільнення в місті знайшли масове поховання людей.
Читайте також: Річниця контрнаступу ЗСУ на Харківщині: як звільняли Шевченкове