Web Analytics
Три обласні лікарні Харківщини обладнали автономним опаленням | MediaPort

У трьох медичних закладах обласного підпорядкування за підтримки UNICEF завершили установку модульних котелень. Це дозволить надавати тепло та гарячу воду у випадку відключень електроенергії, пошкоджень або руйнувань системи централізованого теплопостачання. 

В одній з лікарень випробували мобільну котельню потужністю 1,6 МВт. Вона працює на твердому паливі. За словами директора медзакладу Георгія Муратова, потужності вистачає, щоби надати тепло у всі три корпуси лікарні. 

«Ці три заклади щорічно приймають понад 38 000 пацієнтів, у тому числі дітей. Завдяки встановленню цих модульних котелень ми гарантуємо, що послуги для дітей та всіх пацієнтів будуть надаватися безперервно, особливо в критичні часи, які переживає регіон», — коментує керівниця Харківського офісу Представництва UNICEF Джінан Рамадан.

Фото: Харківська ОВА

UNICEF — найбільший фінансовий партнер, з яким Харківщина «реалізує такі глобальні та інфраструктурні проєкти», каже керівник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов:

«Три модульні котельні потужністю: дві — 1,6 МВт і одна — 3 МВт — які забезпечують теплом три лікарні обласного підпорядкування. Для нас це дуже важливо. Коштує цей проєкт 47 мільйонів гривень», — сказав начальник ОВА.

Котельні є резервною системою опалення і можуть працювати у будь-який час. За словами Синєгубова, автономними хочуть зробити усі медичні заклади.

Торік за підтримки UNICEF модульні твердопаливні котельні встановили у житлових районах області — у Солоницівці, Пісочині та Слобожанському на Харківщині. 

«Це ті населені пункти, які отримують безпосередньо тепло від великих теплоцентралей — ТЕЦ-5, Зміївська ТЕС. Ми вже проходили з ними повні блекаути у 2022-2023 роках. Ті населені пункти повністю залишались без тепла, без подачі гарячої води. І альтернатив там не було ніяких», — пояснив Олег Синєгубов.

У 2024 році область отримали 500 мільйонів державної субвенції на втілення програми з автономного опалення, сказав очільник ОВА:

«Вона освоєна повністю. Навіть, була економія, тому що з семи котелень три поставили UNICEF. Це до житлових будинків — Солоницівка, Пісочин і Слобожанське. Всі модульні котельні встановлені, підключені. Можливо є питання здачі в експлуатацію через об’єктивні, на жаль, для нас причини, тому що не працювали реєстри».

На Харківщині хочуть повністю перейти від централізованої системи теплопостачання до модульного, каже голова ОВА. Сьогодні регіон потребує 400 когенераційних установок.