Web Analytics

Травмування льодом: постраждала оскаржила бездіяльність правоохоронців

Травмована внаслідок падіння криги у Харкові Зоя Масловська через суд домоглася відкриття кримінального провадження.

Крига впала на жінку 18 січня на вулиці Римарській, 19. Потерпілу доставили до лікарні з черепно-мозковою травмою, переломом руки, забоєм грудного відділу.

«Інформація про подію зареєстрована в Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень. Перевірка триває», — повідомили тоді у відділі комунікації облуправління поліції.

Шевченківській відділ поліції Харкова не відкривав провадження і не проводив слідчих дій. Тоді постраждала поскаржилась до прокуратури. Та переадресувала скаргу назад до поліції. Довелося звертатися до суду.  

«В обґрунтування скарги заявниця посилався на те, що вона в лютому 2019 року звернулася до працівників Харківської місцевої прокуратури № 1. У заяві заявниця повідомляла про вчинений злочин. Проте жодних дій з приводу вказаної заяви не вчинено. Таким чином, відомості про вчинення кримінального правопорушення, що містилися у заяві скаржника не були внесені до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань протягом строк, встановленого ч. 1 ст. 214 КПК України», — йдеться у тексті ухвали.

Скріншот відео: UA: Харків

Суд зобов’язав прокуратуру внести дані до ЄРДР.

Як повідомляє UA: Харків, протягом двох місяців поліція не встановила, хто мав почистити дах від криги, хоча на ділянці «Жилкомсервісу» у січні підтвердили, що будинок перебуває на їхньому утриманні.

Травмована продовжує лікування за власний кошт.

«Це обмеження у рухах, це постійний біль, це відсутність роботи. Це цілковита безпорадність, тому що однією рукою, як виявилось, взагалі нічого не можна зробити. Коли я вийшла з лікарні, і у мене заявилась можливість розібратися з тим, що відбувається на юридичному фронті, з'ясувалось, що нічого не зроблено: справу не відкрито, до реєстру не внесено... Хочеться створити прецедент, щоб «Жилкомсервіси» та відповідальні серйозніше ставилися до цього питання, щоб зменшити наступні жертви», — розповіла UA: Харків Масловська.

Ще протягом двох місяців вона носитиме гіпс, далі — період реабілітації.