Web Analytics

Травмування дитини на Харківщині: відкрито дві кримінальні справи

У Дергачівському районі травмувалася вихованиця дитбудинку сімейного типу. Поліція порушила два кримінальні провадження.

Про травмування семирічної дівчини у селищі Слатино стало відомо 3 листопада. До правоохоронців звернулися медики лікарні, до якої привезли дитину, розповідають у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

Дівчинка мешкала у дитбудинку сімейного типу, яким керують 49-річні чоловік і дружина. Під їхньою опікою — восьмеро дітей.

«Зі слів батька, дитина отримала тілесні ушкодження від падіння зі сходів», — кажуть у поліції.

Водночас у соцмережах з’явилася інформація, що дівчинка зазнала травм від батька.

Вихованців тимчасово помістили до лікарні. Слідчі порушили дві справи:

  • за ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження), яка передбачає до восьми років ув’язнення;
  • за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), максимальне покарання за якою — п’ять років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років та зі штрафом до 12 750 грн.

Призначена судово-медична експертиза. Слідчі допитали лікарів, співробітників соціальних служб, вчителя.

#поліція_Харківщини Поліція розслідує два кримінальні провадження за фактом травмування дівчинки у Дергачівському...

Опубликовано Поліція Харківської області Понедельник, 8 ноября 2021 г.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що також стежитиме за ситуацією.

«З метою вжиття невідкладних заходів реагування для захисту прав та інтересів дітей-вихованців, зокрема їхнього права на гідне ставлення та захист від насильства, звернулася до Служби у справах дітей Харківської обладміністрації та Головного управління Національної поліції в Харківській області», — йдеться у повідомленні в Telegram-каналі Денісової.

У дівчинки — серйозний перелам, але наразі вона у стабільному стані, розповів «Суспільному» директор Департаменту охорони здоров'я ХОДА Максим Хаустов.

Решту дітей обстежують, їхній стан — задовільний.