Web Analytics

Трамвай на Весніна: суд частково задовольнив позов про незаконність реконструкції

Харківський окружний адміністративний суд частково задовольнив вимоги позивачів, які доводили незаконність реконструкції вулиці Весніна, де навесні 2022 році демонтували трамвайні рейки. 

Про це «МедіаПорту» розповів представник позивачів Андрій Коломійцев. 

19 січня суддя оголосив резолютивну частину рішення. З неї зрозуміло, що позовні вимоги до Харківської міської ради задоволені частково. 

«Суд частково визнав незаконною реконструкцію. Це означає, що ми змогли довести, що була реконструкція. Тому що міськрада казала, що реконструкції не було. Друге, що він задовольнив: це незаконні дії щодо цієї вулиці, тому що вони не відповідають генеральному плану. Водночас суд нічого не сказав про ті наші вимоги, де ми просили зобов'язати вчинити певні дії, тобто повернути так, як було. Я допускаю, що він нам відмовив в цій частині через те, що, ймовірно, вважає, що немає такого правового механізму — як зобов'язати міську раду зробити якісь роботи. Подивимося, як суд це пропише», — сказав Коломійцев. 

Андрій Коломійцев (по центру) представляє позивачів у справі до міськради/Архівне фото. Джерело: За трамвай на Весніна/Telegram

У решті вимог відмовлено — зокрема у визнанні недійсним рішенням міськради про виділення коштів, сказав представник позивачів.

«Загалом ми так і подавали трошки із запасом вимоги, оскільки розраховували на складну боротьбу. Перемога часткова. Нам все-таки хотілося, щоб їх зобов'язали повернути трамвай. Суд цього не зробив. Але хоча б мінімальна перемога є. Ми хотіли вдарити по руках, щоб вони такого більше ніколи не робили. Я ваажаю, нам цього вдалося досягти. Подивимося на повний текст. Міськрада, думаю, точно оскаржуватиме. Ми подумаємо, чи будемо оскаржувати», — сказав Андрій Коломійцев.

Демонтаж трамвайних колій на вул. Весніна, травень 2022. Фото: Дмитро Булах

За словами Коломійцева, позивачі налаштовані на подальшу боротьбу.

«Будемо писати запити, чекатимемо на розслідування кримінальної справи. Виходить, що демонтували у протиправний спосіб, із перевищенням повноважень, це також пов'язано із витраченням грошей», — додав він. 

За 10 днів сторони мають отримати мотивувальну частину рішення. На оскарження відводиться 30 днів. 


Справу про демонтаж трамвайних колій на Весніна почали розглядати навесні 2023 року. Щоб добитися інформації, позивачі «фактично проводили розслідування», розповідав представник позивачів Андрій Коломійцев: листувалися з комунальними підприємствами, департаментами і витребували документи через суд. Реконструкцію Весніна, сплановану міською владою до російського повномасштабного вторгнення і реалізовану попри обстріли, у міськраді назвали «ремонтом», що став необхідним через війну. 

Чільне фото: Архів

Блок новин за темою