Тема: Знеструмлення

Як цьогоріч працюватимуть «Пункти незламності»: інформація ДСНС і Харківської ОВА

Про це розповіла в ефірі національного телемарафону речниця ДСНС Світлана Водолага.

За її словами, по всій Україні підготовили понад 10,8 тис. «Пунктів незламності» від ДСНС, інших відомств та місцевих адміністрацій. Загалом хочуть розгорнути більш як 13 тис.

Саме від ДСНС вже є близько 1 тис., за потреби буде ще 250.

«Пункти незламності» від Служби порятунку укомплектовані всім необхідним. Там можна буде зігрітися, перекусити, попити чаю або кави, підзарядити мобільні телефони чи ноутбуки, отримати якусь медичну допомогу. Звісно, якщо ситуація критична, рятувальники викличуть лікарів», — каже Водолага.

Також облаштували дитячі куточки — з буклетами, розмальовками з правилами безпеки. У пунктах на базі пожежних частин будуть і місця для батьків з немовлятами.

Цьогоріч у «Пунктах незламності» планують додати подовжувачів, щоб можна було одночасно заряджати більше пристроїв. Водночас побільшає пояснювальних матеріалів — листівок тощо — про те, як користуватися електроприладами, газовими пальниками тощо.

«Зважаючи на трагічні випадки минулої зими, будемо посилювати саме інформаційно-роз’яснювальну роботу, щоб не наробити біди собі та своїм сусідам», — зазначила речниця.

Світлана Водолага додала, що «Пункти незламності» не є захисними спорудами. Тож у разі повітряної тривоги вони не працюватимуть — тільки після повідомлення про відбій.

 

На Харківщині збільшили до 936 кількість «Пунктів незламності», готових до розгортання в разі тривалих відключень світла, повідомили в Харківській обладміністрації. Усі мають електрогенератори та автономне опалення.

Оптоволоконний інтернет нині облаштовують у 10 пунктах. За словами директора Департаменту цивільного захисту ОВА Івана Сокола, після цього без інтернету залишаться 54 — ті, які неможливо підключити через безпекову ситуацію. Чи можна встановити там системи Starlink, ще вирішують.

За даними ОВА, з минулої осені «Пункти незламності» на Харківщині відвідали понад 178 тис. людей, зокрема з 1 по 30 жовтня цього року — понад 3,9 тис.

Фото: Офіс президента
Фото: Офіс президента


«Пункти незламності» в Харкові за добу зможуть прийняти, за різного навантаження, приблизно від 107 тис. до 320 тис. людей.

Скількох людей можуть прийняти «Пункти незламності» в Харкові

У школах та районних адміністраціях розгорнули 74 стаціонарні «пункти незламності», повідомили в Харківській міській раді.

Одночасно вони можуть прийняти 13,4 тис. людей. Тож орієнтовна пропускна здатність — така:

  • за умови перебування однієї людини протягом однієї години — 322,2 тис.;
  • протягом двох годин — 161,1 тис.;
  • протягом трьох годин — 107, 4 тис.

У мерії стверджують, що всі «пункти незламності» мають генератори й опалювальні пристрої, достатній запас питної та технічної води.

«У випадку аварійного відключення електропостачання або теплової енергії більш ніж на три години харків’яни зможуть там підзарядити ґаджети, випити гарячого чаю та отримати безперешкодний доступ до інтернету», — йдеться в повідомленні.

У частині «пунктів незламності» також є гаряча їжа.

Фото: Офіс президента
Фото: Офіс президента

На пресконференції 11 жовтня міський голова Ігор Терехов розповідав, що всі комунальні «пункти незламності» на 100 % готові до цілодобової роботи під час можливих блекаутів.

«Торік  ми обладнали 75 «пунктів незламності» з безкоштовним інтернетом. Дуже хотілося б, аби в цей опалювальний сезон ми їх не використовували, але вони готові на всі 100%. Збільшувати їх кількість потреби немає», — казав мер.


Німецьке товариство міжнародного співробітництва виділить Чугуївській громаді 100 тис. євро на заходи з енергоефективності. На ці кошти п’ять «пунктів незламності» обладнають автономними сонячними електростанціями.

Чугуївська громада отримає грант на сонячні електростанції для «пунктів незламності»

Про це повідомила міська голова Чугуєва Галина Мінаєва.

«Чугуївська громада отримає грант у 100 тис. євро для обладнання п’яти «пунктів незламності» автономними сонячними електростанціями», — йдеться в дописі в її Telegram-каналі.

Заявку Чугуївської громади відібрали для отримання гранту за проєктом Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».

«Альтернативне живлення у «Пунктах незламності» дозволить нам ефективніше реагувати на виклики, пов’язані зі збройною агресією рф, а в майбутньому, після завершення війни — заощаджувати на енергоресурсах», — додала Мінаєва.


На Харківщині напередодні зими перевіряють готовність «пунктів незламності» — на випадок, якщо через обстріли в регіоні знову будуть масштабні відключення світла.

Фото на головній: Харківська ОВА