Тема: Санкції

YouTube заблокував пов’язані з Медведчуком канали

В пошуку за назвами цих каналів YouTube видає повідомлення: «Цей канал недоступний для перегляду у вашій країні». 

Останнім часом YouTube-канали «112 Україна», NewsOne та ZIK транслювали ефір не заблокованого «Першого незалежного», зазначає «Детектор медіа». Його створили працівники підсанкційних каналів у лютому 2021 року. Спочатку «Перший незалежний» мовив на супутнику, вже за годину мовлення припинилось, залишилась YouTube-трансляція.

Генпродюсер телеканалу «112 Україна» Артем Марчевський заявив, що блокування каналів холдингу нардепа Тараса Козака («Опозиційна платформа — За життя») в YouTube оскаржуватимуть. 

«Ми вже звернулися в офіс YouTube в Дубліні з апеляцією на рішення про обмеження доступу. Так само ми відкрили нові майданчики, з яких українські глядачі можуть отримувати нову інформацію», — йдеться у його заяві на сайті молодіжного крила ОПЗЖ.

«Перший незалежний» розширили на кілька інших каналів в YouTube. 


Санкції проти нардепа Тараса Козака, соратника нардепа від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука, РНБО затвердила у лютому. Вони передбачають блокування активів, запобігання виведенню активів за межі України, заборону на передачу прав власності, припинення видання дозволів на ввезення і вивезення валютних цінностей. 

«Відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію саме суспільства. Робота Служби безпеки також заслуговує на окрему подяку. Жодного сумніву, що всі загрози національній безпеці України отримають ефективну та законну відповідь», — прокоментував президент Володимир Зеленський. 

Читайте також: Три телеканали в Україні потрапили під санкції: як Зеленський пояснив рішення

Зеленський підписав указ про санкції до Медведчука, його дружини та інших: список

Зеленський підписав указ №64/2021 про введення в дію рішення РНБО щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів щодо фізичних та юридичних осіб від 19 лютого 2021 року, повідомив 20 лютого Офіс президента України

Фізичні особи: 

  1. Вацковський Костянтин Борисович, громадянин РФ;
  2. Донченко Віталій Валерійович, громадянин РФ;
  3. Лавренюк Наталія Миколаївна, громадянка України;
  4. Лісогор Сергій Вікторович. громадянин РФ;
  5. Марченко Оксана Михайлівна, громадянка України;
  6. Маслюк Олександр Миколайович, громадянин РФ;
  7. Медведчук Віктор Володимирович, громадянин України;
  8. Попов Михайло Юрійович, громадянин РФ. 

Окремим додатком також розширені санкції до громадянина Китайської Народної Республіки Ду Тао (Du Tao), президента Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment, що намагається отримати контроль над «Мотор Січ». 

Юридичні особи: 

  1. EVIRER LTD (Off.12, 11th floor, tower 2, Amenity Centre AL Jazeera Al Hamra, Ras Al Khaimah UAE)
  2. GOLD NATURAL GROUP LIMITED (Trident Chambers P.O. Box 146 Road Town, Tortola British Virgin Islands)
  3. KLODIUS INVESTMENTS LTD (Quijano Chambers, p.o. box 3159, VG 1110 Road Town, Tortola British Virgin Islands)
  4. SANDGATE COMMERCE LTD (Quijano Chambers, p.o. box 3159, VG 1110 Road Town, Tortola British Virgin Islands)
  5. WHPA AVIA LTD (Quijano Chambers, p.o. box 3159, Road Town, Tortola British Virgin Islands)
  6. Акціонерне товариство «НЗНП Менеджмент»

  7. Акціонерне товариство «Новошахтинський завод нафтопродуктів»

  8. Акціонерне товариство «Фармацевт плюс»

  9. Приватна компанія з обмеженою відповідальністю Sportmaster Operations Pte. Ltd

  10. ТОВ «Дон Експорт»

  11. ТОВ «ИСС-Софт»

  12. ТОВ «ІндаСофт»

  13. ТОВ «Роузвуд Шиппінг»

  14. ТОВ «Торговий дім «Донські Вуглі»

  15. ТОВ «БІОТЕК»

  16. ТОВ «Гемодженікс»

  17. ТОВ «Медобладнання»

  18. ТОВ «ТОСОЛ-СИНТЕЗ ТРЕЙДІНГ»

  19. Федеральний державний автономний учбовий заклад вищої освіти «Севастопольський державний університет» Міністерства науки і вищої освіти Російської Федерації

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, запобігання виведенню капіталів за межі України тощо. 

«Також Глава держави своїм указом № 66/2021 увів у дію рішення РНБО «Про вжиття заходів для захисту майнових інтересів держави» від 19 лютого 2021 року, яким доручається вжити заходів щодо проведення перевірки дотримання вимог законодавства під час передачі в експлуатацію, використання, відчуження частини нафтопродуктопроводів «Самара — Західний напрямок» і «Грозний — Армавір — Трудова», що проходять територією України. Крім того, рішенням Ради національної безпеки і оборони поставлено завдання провести перевірку дотримання вимог митного законодавства під час транзиту та транспортування продуктів вказаними нафтопродуктопроводами», — інформує ОПУ.


РНБО ухвалила запровадження санкцій проти Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та інших осіб 19 лютого. Медведчук назвав рішення безпідставним, а його дружина заявила, що вступає в партію «Опозиційна платформа — За життя». 

РНБО запровадила санкції проти Медведчука і його дружини

Як повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, санкції застосовано до громадян України Віктора Медведчука, Оксани Марченко, Наталії Лавренюк (цивільна дружина нардепа Тараса Козака), громадян Російської Федерації Костянтина Вацковського, Віталія Донченка, Сергія Лісогора, Олександра Маслюка, Михайла Попова.

У списку підсанкційних юридичних осіб — компанії, що є власниками п’яти літаків, та ті, що їх обслуговують. За словами Данілова, санкції застосовані до компаній, зареєстрованих у низці країн, зокрема в РФ та Молдові. Літаки, на які накладені санкції, здійснювали польоти попри заборону авіасполучення з РФ.

«Служба безпеки України сьогодні розслідує кримінальне провадження за частиною 5 статті 258 Кримінального кодексу України — це фінансування тероризму. Відповідно до цієї статті, до пані Марченко, до всіх відповідних перелічених осіб, так само пана Медведчука, застосовані санкції», — сказав секретар РНБО.

На засіданні також обговорювали питання енергетичної безпеки. Вирішено «вжити необхідних заходів до збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів загальною довжиною 1433 км, що проходять через територію України».

«Зокрема Кабмін мав невідкладно визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів Самара — Західний напрямок і Грозний — Армавір — Трудова, та вжити заходів до забезпечення захисту економічних інтересів держави», — повідомили в РНБО. 

Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Рішення щодо ситуації в зоні Операції об’єднаних сил обговорювали в режимі «таємно». Секретар РНБО вказав про п’ять сценаріїв, які запроваджувалися на окупованій території Донецької і Луганської областей.

«Зараз усі ці п’ять сценаріїв будуть підніматися, і відповідним структурам, посадовим особам дано доручення президентом України переглянути всі ці речі, за необхідності зробити нові редакції, нові поправки», — наголосив він.

Указ за результатом засідання РНБО найближчим часом має підписати президент Володимир Зеленський.


2 лютого Зеленський ввів санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та трьох підконтрольних йому телеканалів — «112-Україна», NewsOne, ZIK.

16 лютого СБУ оголосила підозру у державній зраді Анатолію Шарію.