Тема: Коронавірус

У харківських центрах масової вакцинації вихідними щепили понад тисячу людей

Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.

19 червня щепили 553 людини, 20 червня — 449 щеплень, 21 червня — 171.

Загалом у Харківській області першу дозу вакцини отримали 100 725 людей, повністю імунізовані — 21 117.

Харківська обласна державна адміністрація. Фото: kharkivoda.gov.ua
Харківська обласна державна адміністрація. Фото: kharkivoda.gov.ua

У центрах масової вакцинації населення щеплення можуть отримати жителі області та міста Харкова, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 у додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр МОЗ, нагадують в ОДА.

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Харкові працюють з 9:00 до 18:00 у суботу та неділю за адресами:

вулиця Сумська, 56;

вулиця Шатилова Дача, 4;

вулиця Полтавський Шлях, 56.

За добу COVID-19 підтвердили у шістьох людей на Харківщині, один з яких — житель Харкова.


З початку пандемії в регіоні підтвердили 148294 випадків СOVID-19, з яких 143149 одужало, 3488 — померли.

У Харкові почав роботу центр масової вакцинації від COVID

У центрі працюють чотири бригади вакцинації. 

Фото: Олександр Бринза
Фото: Олександр Бринза

Вакцинують тих, хто отримав запрошення, але 12 червня є запас зі 100 доз для незапрошених, повідомив в.о. директора обласного департаменту охорони здоров’я Ігор Волченко. 

З собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код. Також важливо мати укладену декларацію з сімейним лікарем. Якщо немає — оформлювати її на місці, це забирає час. 

За даними обладміністрації, у перші вихідні планують щепити не менш як 800 людей.

Всі регіони України перейшли до зеленої карантинної зони — МОЗ

Оновлені показники опублікували на сайті Міністерства охорони здоров’я. На 9 червня у всіх регіонах встановлено зелений рівень епіднебезпеки.

«Зелений» рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення», — зазначають у МОЗ.

Скріншот: moz.gov.ua
Скріншот: moz.gov.ua

На Харківщині наразі не перевищений жоден з показників, встановлених міністерством:

  • рівень госпіталізацій — 18,1 на 100 тисяч населення (має бути не більше ніж 60);
  • завантаженість ліжок з киснем — 30,3% (норма — не більше ніж 65%);
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування — 2,6% (має бути не більше ніж 20%).

Директорка Харківського обласного лабораторного центру Любов Махота каже, що за тиждень кількість підтверджених випадків COVID в регіоні зменшилася у 15 разів.  

«Область на сьогодні повністю відповідає «зеленому» рівню епіднебезпеки, але ми не повинні розслаблятися, ми маємо й надалі дотримуватися всіх протиепідемічних заходів. І, напевно, ще буде хвиля, враховуючи недостатній рівень вакцинації», — цитує Махоту «Суспільне».

За інформацією Харківського обласного лабцентру, минулої доби в регіоні підвердили 87 випадків коронавірусної хвороби, з них 62 — у Харкові. 

Одужали 332 хворих, померли — 10.

Загалом підтвердили вже 147 543 випадки. Подолали недугу 139 423 людей, померли — 3390.

Інфографіка: labcenter.kh.ua
Інфографіка: labcenter.kh.ua

За статистикою МОЗ, за добу в Україні підтвердили 1385  випадків COVID. Одужали 6962 людини, померли — 77.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (262), Київській (142), Харківській (87), Дніпропетровській (75) та Рівненській (75) областях», — зазначили у міністерстві.

Від початку епідемії підтвердили вже 2 218 039 випадків, одужали 2 108 684 пацієнти, померли — 51 410.


Кабінет міністрів України пом’якшив карантинні обмеження: йдеться передусім про масові заходи, роботу кав’ярень і готелів, перетин кордону.

Верховна Рада звільнила главу МОЗ і ще двох міністрів

  • Міністра інфраструктури Владислава Криклія звільнили 284 голосами «за»;
  • Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка — звільнили 280 голосами «за»
  • Міністра охорони здоров’я Максима Степанова — звільнили 292 голосами «за».

Криклій та Петрашко самі писали заяви на звільнення. Відставку Степанова ініціював прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Під час виступу у парламенті голова уряду сказав, що перед міністерством стояло головне завдання — вакцинація населення проти COVID-19.

«Перемовини, закупки, домовленості та поставки постійно затягувалися та переносилися. В той же час очільник МОЗ неодноразово запевняв і президента, і Кабінет міністрів, і Верховну Раду, що ситуація з поставками у найближчий час вирішиться, і такі поставки стануть регулярними. Прогрес по цьому питанню надто повільний і досі. Інформація, яка комунікувалася міністром і для урядової команди, і для суспільства, часто розходилася з реальністю. Наразі в Україну поставлено 2,3 млн доз вакцини, це важко назвати ефективною роботою міністра охорони здоров’я», — сказав Шмигаль. 

Денис Шмигаль направив у ВР подання про звільнення Степанова
Денис Шмигаль направив у ВР подання про звільнення Степанова

Максим Степанов відповів, що темпи вакцинації його теж не задовольняють, однак перемовини України з виробниками вакцин стартували у липні-серпні 2020 року, країна почала отримувати їх тільки нещодавно.  

«Провал вакцинації стався у всьому світі. До того ж, ми не виробляємо вакцини і не є пріоритетною країною для поставок, на жаль… Але навіть в таких умовах нам вдалося законтрактувати 34 млн доз від світових виробників з поставкою вже у цьому році. Це 20 млн Pfizer, решта виробництва — AstraZeneca, NovaVax та Sinovac/Biotech. Так, наша країна почала вакцинацію на два місяці пізніше країн ЄС, це факт. Але давайте говорити відверто: вакцини і імунізація це в першу чергу політика і економіка, а вже потім дружба і добросусідські відносини. Виробники спочатку закривали внутрішній попит, а вже потім виконували зовнішні поставки», — заявив Степанов. 

Максим Степанов на засіданні парламенту
Максим Степанов на засіданні парламенту

За звільнення Степанова проголосували 292 нардепи
За звільнення Степанова проголосували 292 нардепи

«Коли ми почали вакцинацію, ми мали підтверджені поставки на 3,1 млн доз у першому кварталі і 5 млн доз у другому кварталі. Але, як кажуть, хочеш розсмішити Бога, скажи йому про свої плани. Замість більше 8 млн доз, на сьогодні ми маємо загалом 2 млн 306 тисяч, з яких 122 тисячі 850 доз вакцин Pfizer прибули сьогодні», — сказав Степанов. 


Максим Степанов очолював МОЗ з березня 2020 року. Владислав Криклій був призначений міністром інфраструктури у серпні 2019 року, Ігор Петрашко став міністром економіки у березні 2020-го. У відеозверненні 17 травня Степанов заявив, що не писав жодних заяв про звільнення, тому що «несе відповідальність перед людьми».

Харківщину залишили у «червоній» зоні, карантин продовжили

Ситуацію з COVID обговорювали на засіданні комісії 30 квітня, йдеться у протоколі за його результатами. У Харківській облдержадміністрації кажуть про стабілізацію ситуації з коронавірусом в регіоні, однак найвищі заходи безпеки вирішено зберегти з наближенням свят.   

«Водночас на державному та місцевому рівні прийнято рішення залишити область у «червоній» зоні у зв’язку з тим, що ми входимо у вихідні та святкові дні», — сказав заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

Відповідно до постанови Кабміну загальноукраїнський карантин на Харківщині продовжили до 30 червня.

Станом на 1 травня, за даними лабцентру, на Харківщині хворіють на COVID 25852 людини. За добу виявили 730 нових випадків, 22 людини померли. За даними МОЗ, регіон відповідає показникам «червоної» зони, як іще шість областей, в тому числі сусідні з Харківською Полтавська та Сумська. 

Cкріншот: moz.gov.ua
Cкріншот: moz.gov.ua

Комісія затвердила низку доручень. Поліція має посилити контроль обмежувальних заходів для «червоного» рівня епіднебезпеки та щоп’ятниці доповідати про них у Харківську ОДА. Зокрема, доручено посилити контроль «за дотриманням громадянами маскового режиму у громадському транспорті (тролейбуси, трамваї, метрополітен, маршрутні автобуси тощо) та на найбільш завантажених зупинках громадського транспорту у години пікового навантаження».

Читайте також: Карантинні перевірки в Харкові: як штрафують порушників

Регіональна комісія також доручила обласному Департаменту охорони здоров’я підготувати проєкт звернення до Кабміну «щодо виділення необхідних фінансових ресурсів в обсязі 158 млн грн за рахунок коштів державного бюджету для забезпечення закладів охорони здоров’я Харківської області, визначених для госпіталізації хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, критично необхідним медичним обладнанням для надання медичної допомоги на вищезазначене захворювання». 


Харківська область перебуває у «червоній» зоні з 11 квітня. 

На Харківщині на Великдень посилять охорону порядку

Відзначати Великдень цього року будуть 1 і 2 травня. На Харківщині богослужіння проходитимуть у 315 храмах. Очікується, що їх відвідають близько 50 тис. людей, кажуть у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

Чергувати під час свят будуть 1255 поліцейських, 160 нацгвардійців, понад 360 курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ і 100 курсантів академії Національної гвардії.

«Правоохоронці нестимуть службу поблизу храмів, де відбуватимуться богослужіння — забезпечуватимуть публічний порядок та слідкуватимуть за дотриманням громадянами карантинних обмежень», — кажуть у поліції.





Загалом в Україні на Великодні свята чергуватимуть понад 27 тис. силовиків, повідомив під час наради заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий. Серед них – більше ніж 20 тис. поліцейських, 1,3 тис. гвардійців, 4,7 тис. рятувальників і 900 курсантів.

«Починаючи з 1 травня Україну чекають тривалі свята і пам’ятні дати: 1 травня, Великдень, який припадає на 2 травня, 8 травня — День пам’яті та примирення, 9 травня — День перемоги над нацизмом та тривалі вихідні дні. Крім того, 2 травня будемо вшановувати жертв трагічних подій в Одесі. Тому, всі підрозділи МВС повинні бути готові до забезпечення публічної безпеки та порядку у першій декаді травня. Безумовно, не можна забувати і про карантинні обмеження, які продовжуються», — наголосив Яровий.

За його інформацією, на Великдень працюватимуть понад 13 тис. храмів. Очікуються, що релігійні заходи відвідають близько 1 млн людей.

Голова Національної поліції Ігор Клименко зазначив, що правоохоронці мають насамперед запобігати правопорушенням.

«У приміщеннях храмів треба здійснити відмежування громадян з дистанцію 1,5 метра, один громадянин на 4 кв. м. Дистанцію треба забезпечити й під час освячення кошиків та хресних ходів, якщо вони будуть. Безумовною умовою є носіння захисних масок як всередині храмів, так і поруч з ними. Треба звернути увагу і на обмеження таких обрядів як прикладання до ікон, миропомазання та святе причастя», — перелічив він.

Клименко додав, що 1 травня — День праці. У цей день традиційно активізуються профспілкові організації: можуть проводити тематичні акції.

За даними командувача Нацгвардії Миколи Балана, з 1 травня щоденно чергуватимуть понад 3,5 тисячі гвардійців, 120 автопатрулів і понад 60 патрулів зі службовими собаками.

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дайнеко запевнив, що обстановка на державному кордоні наразі «стабільна та контрольована».

«Однак підрозділи ДПСУ готові до її загострення на ділянці кордону з Росією. Утримуються в готовності бойові резерви, активізовано підрозділи розвідувальної та розшукової діяльності», — розповів Дейнеко.

Прикордонники також стежать, щоб до України не потрапили «небажані особи» та представники російських спецслужб, які можуть вдатися до провокацій.




Служба безпеки України просить бути особливо уважними під час свят, попереджає речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

«Щороку у цей період традиційно  посилюється російська пропаганда, інформаційні вкиди та фейки, зростає вірогідність диверсій, щоб дестабілізувати ситуацію в нашій країні», — пояснює він.

Мешканців Харкова і області просять звертатися до СБУ в таких випадках:

  • якщо відомо про наміри здійснити теракт, диверсію чи іншу протиправну діию;
  • якщо помітили підозрілих осіб, які цікавляться військовими об’єктами, будівлями органів влади, велелюдними місцями;
  • якщо побачили підозрілі транспортні засоби чи безпілотні літальні апарати поблизу стратегічних об’єктів;
  • виявили підозрілі предмети чи засоби ураження у громадських місцях.

Телефон гарячої лінії Управління СБУ в Харківській області — (057) 700 34 50.

«Інформація, отримана через телефон довіри СБУ, є конфіденційною і буде ретельно перевірена», — нагадує Абдула.





На Харківщині від середини квітня тривають масштабні антитерористичні навчання за участі СБУ, поліції, Нацгвардії та інших силових структур. Їх проводитимуть до кінця травня у всіх районах Харківщини.