Тема: Евакуація
З Куп’янщини та Борівщини евакуюють ще понад 160 дітей — ОВА
Поліція евакуювала із Золочівської громади ще 14 людей
Поліція за день евакуювала з обстрілюваних громад Куп’янщини близько 30 цивільних
Через посилення боїв з лівобережжя Осколу на Харківщині евакуюють цивільних: фото
З прифронтових і прикордонних громад Харківщини за три місяці вивезли 14 тис. людей
Пес понад місяць охороняв покинутий дім: волонтер розповів, як почувається Бім з Липців
Про це розповів співзасновник фонду Роберт Саргсян.
«Він взагалі нікого не підпускав, дім охороняв… Як дізнався про нього, на другий день я його забрав», — розповів Роберт.
Нині Бім відновлюється у притулку, він подобрішав до людей, дає себе погладити.
За словами Роберта Саргсяна, від початку повномасштабної війни команда фонду евакуювала з-під обстрілів понад 2300 тварин — собак, котів, худобу.
В одному з притулків організації під Змієвом живуть близько 600 собак. Волонтери шукають для них господарів — як в Україні, так і за кордоном.
«У нас елементарно не вистачає часу, щоб з кожним собакою побути», — пояснює Роберт.
З кормом волонтерам допомагають благодійники. Найкращий спосіб підтримати волонтерів — прихистити тварину.
Зв’язатися з організацією можна через Instagram або Facebook.
Російська армія вперше вдарила ФАБ-1500 по Куп’янську-Вузловому: є загроза для Харкова
Про це 25 липня повідомив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Це надзвичайно потужна бомба, яка здатна спричиняти серйозні руйнування. Бомби ФАБ-1500 значно більші, ніж ФАБ-250 чи ФАБ-500 і мають більший радіус ураження. Дальність запуску такої бомби становить 50-60 км, запускає літак Су-34, як й інші керовані авіабомби. Не виключаємо, що такими бомбами ворог завдаватиме ударів і по Харкову», — повідомив Синєгубов.
Евакуація з-під обстрілів триває
З 38 населених пунктів п’яти районів Харківщини (Харківського, Ізюмського, Куп’янського, Богодухівського та Чугуївського) триває евакуація.
З-під обстрілів вивезли 104 дитини з батьками: 41 — з Борівської селищної громади, 43 — з Вовчанської, 20 з Кіндрашівської.
На територіях, де оголошена евакуація, можуть залишатися ще 186 дітей. Евакуацію планують завершити протягом 60 днів.
На Харківщині продовжують вивозити людей з-під обстрілів: серед евакуйованих — жителі Білого Колодязя
Про це «МедіаПорту» розповів керівник відділу евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Олег Іванов.
За його словами, за останні два тижні з різних напрямків Харківщини евакуювали понад 230 людей.
Активна евакуація триває з Вовчанського напрямку — села Білий Колодязь, що напередодні потрапило під авіаудар, інших населених пунктів Вовчанської громади. Виїжджають семеро людей, двоє з них маломобільні.
«Це пов’язано з обстрілами авіабомбами. Також виїжджають сім’ї з дітьми після оголошення про примусову евакуацію. Постійно інформуємо людей щодо можливості виїхати», — говорить Олег Іванов.
За його словами, через обстріли активніше виїжджають жителі Борівської та Курилівської громад: Колісниківки, Кругляківки, Загризового та Богуславки. Забирали й жителів Сотницького Козачка, куди намагалися просунутися російські війська.
«Це прикордоння, там ДРГ проводила активні дії. На жаль, ми вже не могли заїхати. Звідти люди виходили пішки, ми їх підбирали разом з громадою», — розповів Іванов.
Деякі люди виїжджають самостійно. Їх також просять інформувати Координаційний гуманітарний центр та приймають у транзитному пункті. Місця для евакуйованих знаходять у гуртожитках Харкова та області. За бажанням людей відправляють в інші регіони України.
«Окрім Харкова, є гуртожитки в Харківській області. І також було відправлено три евакуаційних потяги, це небагато людей — 50, але охочих ми вивезли у Закарпатську область», — каже Олег Іванов.
З Кругляківки, Колісниківки та Новоосинового сьогодні забирають шістьох людей. Координаційний центр також рекомендує людям виїжджати з населених пунктів Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка.
«Особливо маломобільним. Сімей з дітьми там не повинно бути, там примусова евакуація. Але якщо раптом хтось ховається, краще тимчасово виїхати. Тому що ситуація напружена. Логістика там тяжка, дорога погана. І вивозити людей у критичній ситуації буде важко», — пояснює Іванов.
Працівники Координаційного центру потребують броньованих машин.
«Досвід Вовчанська довів, що потрібно оснащувати машини. Війна змінилася. Ми до цього не були готові в плані РЕБу, броньованих машин, комунікації та засобів зв’язку — недостатньо цього. І може бути недостатньо човнів, якщо буде тяжка ситуація з річкою Оскіл та переправами», — допускає керівник відділу евакуації.
Нова хвиля евакуації на Харківщині почалася 10 травня, коли російська армія розпочала повторний наступ на півночі Харківської області.
Чільне фото: Ілюстративне/травень 2024
Ще з 38 населених пунктів Харківщини примусово евакуюють дітей — Мінреінтеграції
Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Штаб підтримав рішення Харківської ОВА щодо примусової евакуації 186 дітей з родинами. Йдеться про жителів 38 населених пунктів у чотирьох районах:
- Ізюмському;
- Куп’янському;
- Харківському;
- Чугуївському.
Вивезти їх мають упродовж 60 днів.
Охочі виїхати з прифронтових територій можуть цілодобово звертатися:
- на гарячу лінію Харківської ОВА за телефоном 0 800 339 291;
- на гарячу лінію Мінреінтеграції 1548 або через месенджери WhatsApp, Telegram, Viber за номером (096) 078 84 33.
На Донеччині схвалили евакуацію з Лиманської та Іллінівської громад Краматорського району — звідти планують вивезти 38 дітей з батьками або опікунами.
«У більш безпечних регіонах евакуйованих з Харківщини та Донеччини дітей разом із супроводжуючими забезпечать безоплатним прихистком, гуманітарною допомогою, психологічною підтримкою тощо», — запевнили в міністерстві.
Евакуація — безкоштовна.
Через загрозу обстрілів дітей вивозять з п’яти населених пунктів Борівської громади на Харківщині.