Web Analytics
«Тоненькі справи і сумнівні діагнози»: харківська поліція обшукує МСЕК | MediaPort

Правоохоронці планують перевірити біля тисячі медичних справ — шукають ухилянтів і корумпованих працівників медичних комісій. 

Про це повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов

«Серію обшуків сьогодні проводимо в підрозділах Обласного центру медико-соціальної експертизи. Вже вилучаємо медичну документацію. Наша головна мета — ретельно розібратися та перевірити, чи була підробка. Особливу увагу приділяємо тоненьким справам із сумнівними діагнозами», — написав Болвінов.

Фото: Facebook/Сергій Болвінов
Фото: Facebook/Сергій Болвінов

Керівник слідчого управління зауважив, що кількість людей, які отримують інвалідність, після початку повномасштабного вторгнення «дійсно зросла». 

«Але маємо інформацію, що не всі насправді хворіли, та все ж отримали інвалідність. В кожній справі будемо розбиратися окремо й дуже ретельно, висновки робитимуть експерти. А ми тим часом перевіримо, чи виїжджала людина за кордон, чи дійсно є інвалідом та чи не використала ці документи для ухиляння від служби. Плануємо вилучити близько тисячі таких справ», — зазначив Болвінов.

Фото: Facebook/Сергій Болвінов
Фото: Facebook/Сергій Болвінов

За його словами, поліція співпрацює з територіальними центрами комплектування, які надсилають дані ймовірних ухилянтів від мобілізації.

Болвінов обіцяє, що правоохоронці розбиратимуться з кожним окремим випадком.

«В одному з районів області 38-річний призовник чинив опір працівникам військкомату, потім розповідав про вигадані медичні довідки, які нібито мали б звільнити його від мобілізації. Всі ці випадки ми реєструємо та розслідуємо. Якщо ж доказів ухилення немає або людина вже пішла служити, — кримінальне провадження ми закриваємо. Буває й таке, коли повістку отримує чоловік з відстрочкою або той, хто взагалі не підлягає мобілізації. Розбираємося досконально в кожній ситуації», — наголосив керівник слідства.

Крім того, поліція розслідує й дії працівників центрів комплектування та медкомісій.

«Займаємося і тими справами, де фігурантами є працівники ТЦК, ВЛК та МСЕК. Викриваємо і військкомів, і керівників військово-лікарських комісій, які встигли налагодити цілі схеми та за гроші знімали людей з військового обліку», — зазначив Болвінов.


На засіданні Ради нацбезпеки та оборони 30 серпня обговорювали роботу військово-лікарських комісій. За підсумками — вирішили перевірити рішення ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби за півтора роки, а також цифровізувати роботу комісій. 

Фото на головній: Facebook/Сергій Болвінов