Web Analytics

Терехов виключає можливість навчання у шкільних класах, поки є загроза ударів С-300: які варіанти розглядають

Навчання у класних кабінетах харківських шкіл не відновлять, допоки є загроза ударів ракет С-300.  

Про це 27 липня на зустрічі з батьками учнів та вчителями Шевченківського району сказав Харківський міський голова Ігор Терехов. 

На питання, чи розглядається варіант, що діти навчатимуться у класах, а під час повітряної тривоги спускатимуться в укриття, Терехов відповів: 

«Ні, не буде в жодному разі! Поки зберігається можливість обстрілів з російської території міста Харкова ракетами С-300, жодного класу муніципалітетом відкрито не буде. Коли військові скажуть, дай Боже, немає питань, будь ласка! Того ж дня ми відчинемо усі школи, які збереглись».

Нині міська влада з'ясовує, чи будуть охочі навчатися у метрополітені та укриттях, які відповідають вимогам бомбосховищ.

«Що стосується бомбосховищ, не я ці норми писав, але ми всі повинні їх виконувати. Воно повинно відповідати у тому числі, там прописано, радіаційній безпеці. Сказати, що можливо переобладнати... От ви ухмиляєтеся, а воно так і є: я не можу порушувати закон», — сказав міський голова. 

Яким буде розклад та умови офлайн-навчання, невідомо. 

«Ми підрахуємо тоді, коли ми зрозуміємо, скільки дітей, якого віку, в які класи вони будуть йти. Ми з'ясуємо, для цього ми і зустрічаємося з вами. І потім скажемо, скільки будуть йти навчатися, в які дні вони будуть навчатися, скільки змін буде», — відповів Терехов. 

За його словами, укриття у школах Харкова перевіряли.  

«Спочатку ДСНС дали нам дозвіл за певних умов на 117 шкіл, а потім після того, як Кабінет міністрів видав своє розпорядження, вони сказали: ні, тепер тільки бомбосховища, які відповідають усім вимогам. Таких, на жаль, побудувати, кошти потрібно декілька бюджетів і не тільки міста Харкова. І крім цього, певний час, устаткування. Ми законослухняні люди, і ми не можемо розпочинати навчальний процес у несертифікованих приміщеннях», — відповів Ігор Терехов. 

13 липня директорка Департаменту освіти Ольга Деменко говорила журналістам: «Ніхто не буде навчати дітей в укриттях. Укриття будуть використовуватися у разі повітряної тривоги». Тепер, коментуючи свої попередні слова, Деменко пояснює, що умови змінилися після того, як міська влада побачила документи. 

«Рішення офіційного не було! (— Але ж Синєгубов сказав...) Але, знаєте, що таке сказати? Я теж можу сказати! Ми з вами зустрічалися у середу (четвер, 13 липня — ред.), а рішення надійшло до нас у понеділок... Чому виникла потреба таких зустрічей і в чому позитивність? Бо ми були налаштовані на роботу у найпростіших укриттях», — сказала Деменко. 

Які питання ставили Терехову батьки учнів у Шевченківському районі, читайте пізніше на сайті «МедіаПорта», фрагменти відео — дивіться в TikTok. Аналогічні збори заплановані до 11 серпня у всіх районах Харкова.