Web Analytics
Терехов у Лондоні: про що розповів мер Харкова на Ukraine Recovery Conference | MediaPort

Харківський міський голова Ігор Терехов 22 червня виступив на конференції Ukraine Recovery Conference у Лондоні. У панелі «Відновлення життєдіяльності — від планування до реконструкції» мер Харкова розповів про наслідки російської агресії, роботу над новим генеральним планом міста та запросив інвесторів до Харкова. «МедіаПорт» наводить текст промови. 

«Доброго дня, шановні пані та панове! Я вітаю вас від імені міста-героя Харкова.

Перш за все я хочу подякувати усій світовій спільноті, яка підтримує у ці жахливі часи війни Україну і місто Харків. Я хочу подякувати організаторам та всім присутнім за можливість сьогодні виступити перед вами про майбутнє міста-героя Харків.

Але спершу дозвольте мені відійти від основної теми виступу і нагадати про трагічні події у Херсонській області. Всього два тижні тому російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Це призвело до затоплення частини Херсонського регіону. Під водою опинилися житлові будинки, підприємства, інфраструктура, загинули люди. Спостерігається масова загибель тварин, риби, рослин. Є загроза нормальної роботи ядерних реакторів Запорозької АЕС. Наслідки цієї катастрофи торкнуться усього світу, адже йдеться про світову продовольчу, екологічну, економічну і навіть радіаційну безпеку. Тому хочу закликати всіх вас щодо реакції з боку світової спільноти на акт екоциду.

Російський терор повинен програти. Кожен російський злочин — це аргумент на користь, що Україна повинна стати повноправним членом НАТО. І чимшвидше ми отримаємо колективні гарантії безпеки, тим швидше у Європі повернуться мир та спокій, повернуться мир та спокій у наші рідні міста.

Ігор Терехов на конференції у Лондоні, 22 червня. Скріншот відео
Ігор Терехов на конференції у Лондоні, 22 червня. Скріншот відео

А тепер до основної теми виступу.

Отже, місто Харків — це одне з перших міст України, яке з 24 лютого 2022 року опинилося під тотальними обстрілами, що, на жаль, тривають і сьогодні. Але ми абсолютно впевнені в нашій перемозі. І хочу сказати, що ми працюємо, відбудовуємо, плануємо і для нас це дуже важливо.

У квітні 2022 року під час форуму мерів, який проводився Економічною комісією ООН, я звернувся до лорда Нормана Фостера з проханням розглянути можливість допомоги місту Харкову у розробці нової концепції Генерального плану міста та його бачення економіки нашого міста.

Я переконаний, що роботу над новим плануванням, відновленням та реконструкцією міста треба робити вже зараз і не чекати закінчення війни. І ми цю роботу проводимо разом з Кабінетом міністрів, Офісом президента, президентом, спільнотою. І це дуже важливо для усіх громадян і для всього суспільства України.

Я дуже вдячний, що на моє прохання відгукнувся Фонд лорда Нормана Фостера та Економічна комісія ООН, які сьогодні активно працюють разом з нами, з нашими архітекторами, фахівцями. Я дуже вдячний уряду Німеччини, нашому партнеру, який теж підтримав нас, у тому числі і фінансово, щодо створення нової концепції розвитку міста Харків.

Що таке генеральний план розвитку міста? Що буде далі? Яким буде місто після війни? Яким повинне бути місто, успішне місто після нашої Перемоги? Генеральний план розвитку міста — це не тільки про архітектуру, а це перш за все про економіку, економічну модель міст, міста Харкова. Це перше, це головне.

Так, архітектура. Ми створюємо дуже красиву архітектуру нашого славетного міста.

Так, це транспорт, і нові підходи до транспорту, транспортних розв’язок, доріг, транспортної логістики. І це дуже і дуже важливо.

Це про науку, бо Харків — це студентське місто. У нас дуже багато вишів, і до війни у нас у місті Харкові навчалося тільки у вишах 300 тисяч студентів з різних країн, з різних областей. Вони приїжджали і навчалися у нашому місті. І це повинно бути наукове місто, місто інтелігенції, місто індустрії, IT. Для нас це дуже і дуже важливо. Все це створюється зараз у генеральному плані розвитку міста.

Наступне — інноваційні парки, наукові парки. Це важливо для таких мегаполісів, як місто Харків. Важливо для інших міст, бо це майбутнє. Індустріальні парки — це те, що буде кроком уперед, який ми повинні зробити разом.

Ми розуміємо, що, на жаль, наш сусід, росія, нікуди не подінеться і після війни. І потенційна небезпека Харкову може бути. І тому планування нових житлових мікрорайонів, шкіл, дитячих садочків, планування лікарень потрібне по-новому. Це — перш за все — укриття. Паркінги повинні бути подвійного призначення, підземні паркінги, де можуть укриватися люди.

Руйнації. Колосальні руйнації, які створила російська агресія, росіяни. Хочу декілька цифр навести. 150 тисяч мешканців міста Харкова зараз без даху над головою. Безпрецедентно! І це виклик. Ми повинні зараз вже брати, засукавши рукава, і будувати, що ми, до речі, і робимо разом з Кабінетом міністрів, Офісом президента.

50% шкіл зруйновано. 50% дитячих садочків зруйновано. 56 лікарень зруйновано. І все це ми повинні відновити. І не чекати, а відновлювати зараз.

Культурна спадщина. Колосальна руйнація. Ми підрахували: щоб відбудувати наше місто,  інфраструктуру, житлові будинки міста, лікарні, дитячі садочки, школи, нам потрібно 9,5 мільярдів євро. Це дуже потужний виклик. Звісно, жодне місто України не зможе самостійно це відбудувати без підтримки наших міжнародних партнерів, міжнародних фінансових інституцій. І це ми повинні чітко розуміти.

Хочу сказати, що ми не чекаємо. Дуже вдала реформа децентралізації, яка, до речі, незважаючи на жахи війни продовжується, дала нам важелі. Наприклад, минулого року ми відбудували за власні кошти, за кошти Кабінету міністрів України, за підтримки Офісу президента, 200 житлових будинків, які було вщент зруйновані.

Зараз ми будуємо 50 будинків і це теж те, що потрібно робити, бо це емоції, емоції людей. Люди бачать, що ми робимо, разом робимо, і у них зовсім інші емоції. І це дуже важливо для настрою у місті Харкова і в інших містах, до речі, теж.

Хочу ще раз подякувати усім, міжнародним інвесторам, хочу запросити їх до нашого міста, до України. Приїжджайте, ви побачите, що потрібно робити, як потрібно робити таким чином, щоб Україна і наше місто були ще краще, ніж до війни. Дякую!»

Переглянути виступи інших спікерів можна на сайті конференції Ukraine Recovery Conference.

Читайте також: Мешканці трьох будинків у центрі Харкова проти демонтажу житла: подробиці