Web Analytics

Терехов розповів, коли у Харкові завершать деколонізацію

Протягом трьох-чотирьох місяців У Харкові перейменують усі топоніми, пов’язані з росією. 

Про це в ефірі телемарафону сказав Харківський міський голова Ігор Терехов. На його думку, харків'яни позитивно сприйняли перейменування Пушкінської. 

«Знаєте, ці обстріли, ці жахливі влучання у вже колишню вулицю Пушкінську прискорили процес перейменування. Підтримка з боку харків’ян була серйозна щодо перейменування цієї вулиці. Ми ставили це питання на інтернет-голосування», — зазначив він.

Ще багато топонімів, за словами Терехова, підлягають перейменуванню (за словами представниці УІНП Марії Тахтаулової, понад 400).

«Але ми будемо це робити. Це сьогодні просто необхідно. Це триватиме протягом 3-4 місяців. Ми працюємо кожного дня, щоб це було виважено», — сказав Терехов.

За його словами, над варіантами нових назв працюють фахівці, а міськрада продовжить радитися з жителями Харкова через інтернет-опитування. Пріоритетним буде повернення історичних назв, назви на честь загиблих захисників України.

26 січня Харківська міська рада схвалила перейменування 65 топонімів, зокрема, вулиця Пушкінська відтепер називається вулицею Григорія Сковороди, вулиця Короленка — Миколаївською, вулиця Ромена Роллана — Леся Курбаса. 

З ініціативою перейменувати Пушкінську мер виступив після трьох хвиль російських обстрілів Харкова 23 січня. Тоді загинули 10 людей, ще одна поранена померла у лікарні. 

Чільне фото: Харківська міська рада/Telegram

Блок новин за темою

Новини за темою