Терехов просить скасувати обмеження для техніки, переданої як гуманітарна допомога
Таке прохання Харківський міський голова Ігор Терехов висловив на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад 17 грудня.
Мер Харкова попросив президента Володимира Зеленського підтримати законопроєкт №12250, зареєстрований у Верховній Раді: він дозволить комунальним підприємствам використовувати техніку, отриману як гуманітарна допомога, без обмежень.
«Зараз законодавчі прогалини передбачають кримінальну відповідальність за таке використання, що серйозно ускладнює роботу міських служб, і від чого зрештою страждають самі жителі», — зазначає Ігор Терехов.
Йдеться про гуманітарну техніку, отриману від європейських партнерів, США та Японії.
«Це десятки автобусів, трамваїв, тролейбусів, екскаваторів, навантажувачів та іншого. Тобто критично необхідного обладнання для відновлення міста, ліквідації наслідків обстрілів, перевезення пасажирів», — пояснив мер.
Зеленський, за словами Терехова, підтримав ініціативу.
Законопроєкт «Про внесення зміни до статті 201-2 Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги державними та комунальними підприємствами» наприкінці листопада внесла до парламенту група з майже 30 нардепів.
Автори вказують, що парки автомобільної та спеціалізованої державної й комунальної техніки зазнають суттєвих збитків через війну.
«В умовах триваючої агресії рф проти України, з огляду на дефіцит державного та місцевого бюджетів, наразі використання гуманітарної допомоги є майже єдиною можливістю належної організації життєдіяльності міст та громад та надання життєво важливих послуг», — йдеться в пояснювальній записці.
Харків, уточнюють депутати, лише за останні роки отримав від європейських міст-партнерів понад 70 автобусів, більш ніж 30 трамваїв, п’ять тролейбусів. Також — екскаватори, навантажувачі, грейдери, вантажівки, загалом понад 20.
«Проте Харківська територіальна громада не має змоги повноцінно надавати послуги цивільному населенню з використанням вказаної техніки. Подібні ситуації склалися і стосовно міських комунальних підприємств, що надають комунальні послуги з водопостачання, водовідведення та централізованого опалення», — зазначається в документі.
Автори пропонують внести зміни до ККУ, аби працівники державних і комунальних підприємств не підпадали під кримінальну відповідальність.