Web Analytics

Терехов не підтримує пропозицію перейменувати школу, названу на честь Жукова

Секретар Харківської міськради Ігор Терехов не підтримує пропозицію громадської організації «Світанок» щодо перейменування школи №127, яка носить ім'я радянського маршала Георгія Жукова.

Свою позицію Ігор Терехов висловив під час пресконференції 15 лютого.

«Я проти цього. Я вважаю, що у нас було і буде увічнення пам'яті маршала Жукова як героя війни, який, дійсно, був, як кажуть, маршалом перемоги, а його хочуть сьогодні прив'язати до тих партійних регалій, які у нього були», — заявив секретар міськради.

Він додав, що вважає Георгія Жукова «видатним воєначальником».

«Я вивчав біографію маршала Жукова і можу сказати, що це видатний воєначальник, ним був переможений фашизм і нацизм. Тому сьогодні перейменовувати проспект я не маю намірів, перейменовувати школу я теж не маю намірів. Нехай кому потрібно, йдуть до суду», — сказав Ігор Терехов.

Ігор Терехов. Фото: city.kharkov.ua

Перейменувати школу №127 вимагає громадська організація «Світанок», посилаючись на вимоги закону про декомунізацію. 10 лютого представники організації заявили, що звернулися з цього приводу до Міністерства юстиції.

«Ми сьогодні звернулися до Міністерства юстиції України з проханням провести правову експертизу щодо невідповідності найменування та/або символіки юридичної особи  «Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №127 імені Г.К. Жукова Харківської міської ради Харківської області» (КОД ЄДРПОУ 21234699) вимогам закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» на Комісії з питань дотримання закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», — зазначили у «Світанку».

Як стверджують в організації, після засідання комісії у десятиденний термін має бути видано наказ про невідповідність назви школи законодавству, і Мін’юст звернеться до суду для анулювання реєстрації юридичної особи — тоді закладу доведеться змінити юридичну назву.

Школу імені Жукова - має бути перейменовано! Станом на початок лютого 2021 року у місті Харкові досі є школа, яку...

Опубликовано Світанок Среда, 10 февраля 2021 г.

Наразі в суді також розглядається справа щодо повернення імені Георгія Жукова проспекту Петра Григоренка. Післе перейменування у рамках декомунізації Харківська міськрада двічі повертала проспекту назву на честь радянського маршала. Представники низки партій і громадських організацій (зокрема ВО «Свобода», «Національного корпусу» тощо) оскаржували це рішення. 

Фото на головній: Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №127