Web Analytics

Танки для України: США обіцяють Abrams, Норвегія — Leopard 2

Президент США Джо Байден пообіцяв передати Україні танки Abrams. Наразі йдеться про 31 одиницю такої техніки.

Передачу танків Джо Байден анонсував 25 січня.

«Сполучені Штати надішлють в Україну 31 танк Abrams — доказ нашої стійкої та непохитної відданості Україні та нашої впевненості в майстерності українських сил. Як я сказав президенту Зеленському, ми з Україною стільки, скільки потрібно», — наголосив  він.

Фото: defense.gov

Водночас Байден зазначив, що танки Abrams — складні в управлінні та експлуатації, тому знадобиться ще навчати персонал і забезпечувати обслуговування техніки.

«Ми будемо навчати українських військових цьому і якомога швидше почнемо це робити. Щоб поставити танки на поле бою, знадобиться час, і потрібно докласти зусиль, щоб українські військові були готові їх використовувати», — сказав президент США.

Джо Байден додав, що Сполучені Штати також планують виділити додаткові ресурси для допомоги Україні у війні з РФ.

Фото: Facebook/President Joe Biden

Президент України Володимир Зеленський подякував США «за потужну лідерську підтримку».

«Це важливий крок до перемоги над російським агресором. Зараз вільний світ як ніколи об'єднаний заради спільної мети — звільнення України від загарбників», — йдеться у дописі Зеленського у Twitter.

У вечірньому відеозверненні президент додав, що головним у постачанні танків наразі є «швидкість та обсяг».

«Швидкість тренування наших військових, швидкість постачання танків в Україну. Обсяг танкової підтримки. Ми маємо сформувати такий танковий кулак, такий кулак свободи, після ударів якого тиранія вже не підніметься», — заявив він.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак 25 січня також повідомив, що Норвегія передасть Україні танки Leopard 2.

«Норвегія відправить нам Leopard 2. Це тільки початок, далі буде чимало крутих новин», — йдеться у дописі в його Telegram-каналі.


Уряд Німеччини 25 січня ухвалив рішення надати Збройним силам України танки Leopard 2. Дозволи на передачу отримають і країни-партнери, які хочуть швидко передати танки зі своїх складів.