Web Analytics
«Так звучить війна»: харківський віолончеліст зіграв у берлінському метро | MediaPort

З 9 по 19 червня в берлінському метро на платформі Alexanderplatz U8 триватиме виставка Next Station Ukraine, яку музикант Денис Карачевцев відкрив грою на віолончелі.

12 світлин п’яти українських фотографів зображують людей, що ховаються від російських ракет на станціях метро в Києві та Харкові.

Фото: Volkmar Otto
Фото: Volkmar Otto

«Наша ціль — дати людям інформацію та зв’язати берлінців з українською повсякденністю», — пише n-ost, організатори виставки.

Відкрив виставку харківський віолончеліст Денис Карачевцев, відомий виступами на руїнах вражених росією будівель у Харкові. Він зіграв свою композицію, твір Джованні Солліми та «Seven Simple Dawns» харківського композитора Віктора Рекала.

«Це музика про все найцінніше, що жило в душі до війни і лишилося там єдиним осередком сонцедайного тремтіння та щастя», — каже про свою сюїту Віктор Рекало.

На одній зі світлин, що виставлені на платформі Alexanderplatz U8 — Денис Карачевцев та інші музиканти грають у харківському метро в березні 2022 року.

Фото: Volkmar Otto
Фото: Volkmar Otto

«Ранок п’ятниці, 11:00, і ноти віолончелі Дениса Карачевцева лунають разом зі скрипом потягів метро та оголошеннями по станції на Alexanderplatz U8. Він грає сюїту «Сім простих світанків» українського композитора Віктора Рекала. Музика часом дика та неспокійна, акустика між низькою стелею та бірюзовою плиткою U8 робить її ще гучнішою. Іноді Карачевцев ніжно перебирає струни свого інструмента, і музика майже зникає в шумі побуту, дитячих криків, «відійдіть від краю платформи». А потім, перед кінцем твору, по спині пробігає холодок: Карачевцев проводить пальцем по струні вгору і вниз. Музика звучить як повітряна тривога. Треба уявити: так звучить війна», — описує журналістка Berliner Zeitung Елізабет Руштон.

За задумом організаторів, виставка має створити емоційний зв’язок між Берліном і Україною.