Син Кернеса звернувся до суду через прізвище батька у назві партії
Син спочилого мера Харкова Геннадія Кернеса Кирило намагається через суд відібрати у партії «Блок Кернеса — Успішний Харків» право використовувати ім’я батька в назві.
Про це Кирило Кернес повідомив 2 червня на сторінці у Facebook.
На його переконання, законних підстав для використання назви у «Блоку Кернеса — Успішний Харків» немає. Син Кернеса каже, що звертався до керівництва партії з офіційним листом, але йому «не спромоглися надати відповідь на аргументовану претензію».
Кирило Кернес подав цивільний позов до партії та державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій». За його словами, днями суд відкрив провадження.
Він додав, що в одному з Telegram-каналів проводилося анонімне опитування: чи може ця партія використовувати ім’я Кернеса, «не маючи нічого спільного» з ним і його родиною, де понад 50% відповіли негативно. Кирило Кернес називає свої дії справою принципу.
Кирило Кернес обрався до Харківської обласної ради у 2020 році від «Блоку Кернеса — Успішний Харків» та очолив фракцію. У жовтні 2022-го у харківському осередку політсили заявили, що його усунули від виконання обов’язків голови фракції. Основною причиною назвали те, що від початку війни Кирило Кернес «жодного разу не висловив своєї позиції щодо військової агресії росії проти України, а також з 24 лютого самоусунувся від керівництва фракцією». Також йому закидали недотримання фракційної дисципліни. Новим керівником фракції обрали Віталія Панова, який був заступником голови.
У грудні Кирило Кернес повідомив, що виходить із фракції. «Наші шляхи розійшлися. На превеликий жаль, колеги перестали бути соратниками, а честь і гідність для деяких з них перетворилися на пустий звук», — заявив він, додавши, що фракція «перестала працювати на успіх Харківщини».
Геннадій Кернес тричі обирався Харківський міським головою — у 2010, 2015 та 2020 роках, до цього ще був депутатом і секретарем міськради. Із середини вересня 2020-го він лікувався від ускладнень коронавірусної хвороби у берлінській клініці «Шаріте». У грудні Кернес помер, його поховали у Харкові на міському цвинтарі №2. У липні 2021-го Геннадію Кернесу посмертно надали звання почесного харків’янина, для чого змінили відповідне положення.