«Свій біль не обов’язково тримати в собі»: як жителям Пісочина допомагають у Центрі життєстійкості
До закладу запрошують усіх жителів Пісочинської громади Харківщини, яким потрібна психологічна підтримка.
У Центрі життєстійкості Пісочина не лише готові надати фахову допомогу — там можна й провести час з користю та отримати позитивні емоції, зазначають у закладі.
Психологи, серед іншого, проводять:
- індивідуальні консультації;
- групові зустрічі;
- курси та тренінги;
- заняття з арттерапії тощо.
Центр працює на вул. Полтавське шосе, 159А. Деталі можна дізнатися за телефоном (057) 742 22 00.
«Змогла включити всі свої ресурси»
Жителька Пісочина Ольга відвідує Центр життєстійкості понад рік. Вона прийшла сюди вперше після смерті чоловіка, який тяжко хворів. Війна, стрес, боротьба з хворобою, втрата близької людини — все це вплинуло на всю родину, молодший син втратив інтерес до навчання. Жінці порадили звернутися до психолога.
«Я була в негарному емоційному стані, плакала, всі проблеми додавались до кучі. Інспекторка Служби у справах дітей спитала, чи хочу я сходити до психолога. А я вже на той момент, як кажуть, «не вигрібала». Мені дали два контакти, я ходила тиждень, два і все думала зателефонувати. В один день мені зателефонувала психологиня Центру життєстійкості Пісочинської громади пані Надія, і я погодилася піти на зустріч. Це моя психологиня, з якою ми досі працюємо. В неї навіть ім’я символічне. Для мене спілкування з нею стало променем світла», — згадує Ольга.
Жінка зазначає, що підтримка, яку надають в Центрі життєстійкості, змінює ставлення людей до себе на краще. Допомагає і фахова допомога, і спілкування в дружньому колі. Ольга розповідає, що ходила майже на всі заходи та тренінги, які проводили психологи, арттерапію та батьківські курси, «вбирала всю інформацію» — і все це в комплексі їй допомогло.
«Я зрозуміла, що свій біль не обов’язково тримати в собі. Його треба проговорити. Серед нас багато людей, які когось втратили, люди всі по-різному переживають втрати. Я змогла включити, мабуть, всі свої ресурси», — підсумовує Ольга.
Центр життєстійкості в Пісочині облаштували у межах спільної ініціативи ЮНІСЕФ в Україні та Харківської обладміністрації. Проєкт з розбудови Центрів в Україні веде Міністерство соціальної політики, він — частина Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської.
Проєкт ЮНІСЕФ реалізує громадська організація «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW) та уряду Швеції.
Читайте також: «Діти під час війни вразливіші»: як у Центрі життєстійкості в Богодухові допомагають підліткам