Web Analytics

Світло, газ і новорічна ялинка: як відновлюють Чугуївщину

У Чугуївському районі Харківщини відновлюють постачання газу, електрики та води після окупації та регулярних російських обстрілів.

З моменту вторгнення російських військ під окупацію потрапили 128 населених пунктів Чугуївського району — майже половина. Нині на звільнених територіях відновлюють комунікації, повідомили у Харківській обладміністрації.

Внаслідок бойових дій на Чугуївщині пошкоджені близько 80% ліній електропередач. Зараз світло вже подали до 121 населеного пункту зі 128. Проте у деяких селищах та містах електрику не можуть підключити через значні руйнування системи та мінну небезпеку. Енергетики зможуть працювати, коли територію перевірять сапери.

Також триває відновлення централізованого водопостачання та газопостачання.

«З 30 населених пунктів у 24 відновлено водопостачання. У 25 — газопостачання. Наразі 21 населений пункт ще залишається у Вовчанській та Старосалтівській громадах без газопостачання — у зв'язку з перекриттям газу агресором», — розповів голова Чугуївської районної адміністрації  Сергій Лободенко.

Триває ремонт мостів. На Артемівській дамбі роботи близькі до закінчення, її мають ввести в експлуатацію у грудні.

У Старосалтівській і Вовчанській громадах поки не працюють Центри адмінпослуг — як зазначив Лободенко, немає «кадрів, техніки та логістики». Місцеві жителі можуть звертатися по необхідні послуги до райадміністрації.

Фото: Telegram/Галина Мінаєва

У Чугуєві, за інформацією ОВА, вже підготувалися до настання морозів. Нині у місті працюють усі котельні, заготовлені дрова для пунктів обігріву.

«Котельні працюють, «пункт незламності ми відкрили». Крім того, всі ОСББ ми забезпечили буржуйками», — стверджує міська голова Чугуєва Галина Мінаєва.

За її словами, у місті попри війну встановлять новорічну ялинку.

«Саме на підготовку до новорічних свят ми не витрачаємо жодної бюджетної копійки. Все, що було в нас у минулі роки, плануємо встановити й цьогоіч. Буде ялинка на площі, фотозони, шари, що світяться. Будуть прикрашені деякі вулиці», — розповідала Мінаєва у відеозвененні.

Вона додала, що постійного освітлення не буде. «Про режим освітлення ми ще поговоримо пізніше, але зробимо це в розумних межах, враховуючи, що у країні тривають військові дії», — наголосила посадовиця.


У Вовчанській громаді, де ситуація з опаленням нині — одна з найскладніших в регіоні, готуються забезпечити жителів обігрівачами та пічками-буржуйками.