Web Analytics

Світлана Лобода влаштувала концерт на фонтані з мавпами у Харкові: одна дівчина зустріла її протестом

Співачка Світлана Лобода, яка під час війни в Україні з 2014 року гастролювала по росії, влаштувала концерт у саду Шевченка у Харкові. 

Вдень 25 червня Лобода почала повідомляти про свій приїзд до Харкова у Stories в Instagram. Сфотографувала вокзал, філармонію, центральні вулиці. Виступ біля зоопарку Лобода теж анонсувала у Stories. 

Відео з виступу на пам'ятнику з мавпами опублікували в спільноті «Де у Харкові». На ньому видно, що послухати Лободу прийшли сотні прихильників співачки. 

Одна дівчина вийшла з плакатом «Харків без Лободи». І не пішла, попри невдоволення деяких присутніх. 

— Вона ж виступає для народу, — звернувся до дівчини один з чоловіків.  

— А до того вона для якого народу виступала? — відповіла дівчина. 

Під час виступу до протестувальниці підійшла і сама Лобода. Вона сказала:

«Ти ж моя хороша, ну хто тебе прислав? Ну хто тобі дав гроші?»

Дівчина намагалася ухилитися від натиску Лободи, але та лише притискалася до неї. 

Доповнено 21:20. Як повідомляє Newsroom, протестувальницю звати Дарина Вдовенко, їй 16. За словами дівчини, охоронці намагалися їй перешкоджати, просили спуститися з фонтану, хоча до Лободи у них претензій не було. 

«Я відповіла, що фонтан не працює. А ще сказала, що встану на свій рюкзак, щоб не бруднити фонтан. Охоронці ж узяли рюкзак з моїми речами та поклали на підлогу. Коли ж Лобода сама залізла на фонтан, мене більше не займали. Але один охоронець пригрозив, що якщо я не спущуся, він порве плакат», — сказала Дарина.

Коли Лобода обійняла Дарину, дівчина зробила співачці зауваження: «Мені було неприємно й гидко. Я її ще спитала: «Чому ви мене торкаєтеся?»

Як реагують на появу Лободи

Свою повагу дівчині висловив художник Нікіта Тітов і прокоментував слова Лободи: «...Міряє все по собі...».

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва вважає, що своїми словами Лобода ображає і фактично цькує дитину. 

«Ще раз — доросла, відома жінка принижує дитину за проукраїнську позицію на очах кількох десятків людей, які їй за це аплодують Можна ми більше не побачимо співачку Лободу не тільки в Харкові? Чи можна розраховувати на вибачення перед дівчинкою? Не знаю її ім’я, але хочу сказати: ти крута і ведеш себе достойніше деяких дорослих», — написала Мусаєва.

Координатор харківського Євромайдану Борис Редін сказав «МедіаПорту», що вважає концерти Лободи у місті-герої Харкові неприпустимими: «Якщо вона гастролювала по росії, хай би це продовжувала робити. Це однозначно є провокацією, можливо, вона на завданні». На думку Редіна, те, що Лобода обрала пам'ятник з мавпами, є символічним. 

Поет, музикант і волонтер Олег Каданов не розуміє, чому виступи Лободи можливі. 

«Я не знаю, хто цим повинен займатися, СБУ чи хтось інший, але це абсолютний абсурд, дичина. Мене це збурює до глибини душі, але я не знаю, які можуть бути механізми впливу, щоб забороняти подібні акції. Це вирішується через міськраду чи як? Міська влада хоч якісь нормальні кроки зробила з перейменуванням вулиць, школи імені Дідіка, тобто патріотичні кроки відбуваються, але, як ми бачимо, відбуваються і такі речі», — прокоментував Каданов «МедіаПорту».

«Зрозуміло, що Лобода намагається відбилити свою репутацію, бути у хвилі, почати заробляти гроші. Це все продумані кроки, раціональні, хитрі. Але я не вірю в її патріотичну позицію, не вірю, що вона щось робить від щирого серця у волонтерському плані. Це мімікрія і маскування», — певен Каданов. 

«Радіо Накипіло» закликає бойкотувати подібних артистів: «Вони не мають права на аудиторію в Україні».

Харків'яни у коментарях на Facebook висловлюють підтримку дівчині, яка вийшла з протестом. Деякі шкодують, що дізналися про подію запізно. 

Як реагує влада

Реакції міської влади на події у саду Шевченка, де охорона зазвичай пильнує порядок і стежить за комунальним майном (Лобода забралася на парапет, її речі лежали у резервуарі фонтану; туди залізли й глядачі), поки не було. За інформацією радника Харківського міського голови В'ячеслава Хитріна, виступ співачки був імпровізацією. 

Доповнено 21:53. «Міськраді ніхто не повідомляв про концерт. І жодних звернень від Лободи теж не було. Це, скоріше, питання про правоохоронців», — відповіла речниця Терехова Мар'ям Сатуєва

Судячи з відео, на місці були патрульні поліцейські. До них ніхто не звертався, відповів «МедіаПорту» речник Управління патрульної поліції Харківщини Дмитро Гайдук. Щодо того, чи буде перевірка з приводу слів Лободи до дівчини з плакатом, він порадив звернутися до облуправління поліції. 

Начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко сказав «МедіаПорту», що поліція не має права забороняти візити Лободи, оскільки вона є громадянкою України, як і будь-яка інша громадянка України. 

«Питання щодо цькування дівчини — це питання більш Моралі ніж Закону. Це питання до неї як до людини, а не питання як до субʼєкту Кримінального кодексу чи Адміністративного! Порушить Закон — будемо реагувати, а її моральні якості це не питання поліції, це питання її виховання!» — відповів Тимошко. 

Він також зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення поліція Харківщини «виконує втричі більше функцій і не може підміняти собою усі державні органи».

Що написала Лобода після виступу

Ввечері Світлана Лобода написала, що «пишається» дівчинкою з плакатом.

«Дівчинка, яка простояла увесь час з плакатом «Харків без Лободи» — я пишаюсь тобою. Ти маєш право на свою думку і я поважаю це. Бо теж добре знаю, що таке іти проти течії. На жаль, мою розмову з тобою вкотре намагаються зробити маніпуляцією. Мені шкода, якщо хтось вбачає в цьому зневагу. Знаю, що не ти. І бажаю тобі ніколи не втрачати сили духу. Решті міста, дорослим та дітям, дякую за неймовірний, теплий концерт», — йдеться у дописі Лободи. 

Як оцінює допис Лободи Дарина 

Дарина розповіла «МедіаПорту», що не очікувала такого резонансу, хоча і прагнула бути видимою. За її словами, у саду Шевченка були інші її однодумці, але їх було мало і вони не були помітними. 

У щирість допису Лободи Дарина не вірить, адже слова співачки в Instagram про повагу розходяться з її діями під час виступу наживо. 

Дарина також висловлює вдячність усім, хто, дізнавшись про її протест, підтримав її. 

Харків — не перше місто України, куди з імпровізованими концертами приїжджала Лобода. Цього тижня вона була у Херсоні, а після Харкова вирушила у Дніпро.  

Доповнено. 26 червня Світлана Лобода перепросила у Дарини на своїй сторінці в Instagram. За словами співачки, вона вже не вважає протест проплаченим: «Я хочу вибачитися перед Дариною та її батьками. Я нікого не хотіла образити». Лобода також додала, що хоче бути корисною «в країні, яку дуже люблю». Яким був шлях Лободи на російській сцені — дивіться відео.