Судове засідання у справі Кернеса вчергове перенесли
Полтавський апеляційний суд відклав розгляд апеляційних скарг у справі проти Харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців Євгена Сміцького та Віталія Блинника через неявку двох обвинувачених. Тим часом терміни давності притягнення до відповідальності за двома інкрімінованими обвинуваченим статтями спливають.
На сьогоднішнє засідання Полтавського апеляційного суду, яке транслювалося на каналі «Судова влада України» в YouTube, приїхав лише Євген Сміцький.
За словами захисниці Лідії Ізовитової, Геннадій Кернес не отримав офіційного повідомлення про засідання.
«Мій підзахисний не з’явився в судове засідання з поважних причин: він не отримав судове повідомлення — повістку», — зазначила вона.
Віталій Блинник перебуває на лікарняному, заявив адвокат Олександр Гунченко.
«Блинник на стаціонарному лікуванні з 16 січня 2019 року із певним діагнозом — я не стану його озвучувати. Остаточної медичної документації — виписки з історії хвороби або якоїсь довідки — на сьогоднішній день не існує, оскільки Блинник ще не завершив курс лікування», — сказав Гунченко.
Він також повідомив, що захист направив на електронну адресу суду клопотання про відкладення засідання у зв’язку з тим, що Блинник перебуває на стаціонарному лікуванні.
Потерпілий Сергій Ряполов знову заявив, що висловлює сумнів щодо медичних довідок про стан здоров’я обвинувачених. Він попросив проводити засідання частіше.
Представник потерпілих Євгеній Музичук клопотав про з’ясування стану здоров’я Віталія Блинника — чи може він прибути на засідання суду. Представник потерпілих Тетяна Зелькіна попросила суд використати усі можливі засоби зв’язку, а не тільки пошту, для повідомлення про засідання.
«Поведінка осіб, які обвинувачуються у цих кримінальних провадженнях, і захисників свідчить про явне зловживання процесуальними правами, оскільки півроку ми не можемо розпочати розгляд апеляційних скарг по суті», — заявив у свою чергу прокурор Ігор Ємець.
Прокурор Олександр Ганілов повідомив, що за два дні спливає термін притягнення обвинувачених до відповідальності за двома статтями Кримінального кодексу України.
«Така ситуація (тривала неможливість розглянути апеляційні скарги), я вважаю, що це штучно створено, призвела фактично до того, що через два дні завершується строк притягнення усіх обвинувачених по двох статтях. Залишається лише одна», — заявив прокурор.
Геннадія Кернеса і його охоронців обвинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу: ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), 129 (погроза вбивством), 127 (катування). Санкція останньої є найсуворішою — 10 років позбавлення волі.
«Є терміни давності притягнення до відповідальності. По менш тяжких терміни спливають, більш тяжка лишається. Напряму зараз терміни давності великої ролі не гратимуть, адже за терміном давності можна звільнити людину від кримінальної відповідальності у випадку, якщо вона цього бажає. Якщо справа повернеться до розгляду у першій інстанції, і вже на той момент однозначно терміни давності пройдуть за двома статтями, суд зобов’язаний спитати, чи згодні обвинуваченні на припинення за термінами давності. Якщо людина погоджується, це, безумовно, підстава у цій частині, за двома статтями, закрити провадження за термінами давності. Але через те, що це не реабілітуючі підстави, з правової точки зору — людина не довела свою невинність — вона може не погодитися, і тоді справа продовжується у загальному порядку. Якщо він невинний і хоче це довести, він має право вимагати доведення справи до кінця», — пояснив «МедіаПорту» Євгеній Музичук.
Саме повного виправдання домагатиметься Геннадій Кернес. Про це він заявив наприкінці грудня під час зустрічі з журналістами.
«Я зацікавлений в тому, щоб у цій справі поставили крапку. Але не за терміном давності, тому що це не реабілітуюча стаття. Я буду домагатися тільки реабілітації, повного виправдання, тому що я цього не скоював», — сказав тоді міський голова.
Сьогоднішнє засідання відклали до 1 лютого. Суд також задовольнив клопотання представника потерпілих і тепер має з’ясувати, чи дозволяє стан здоров’я Віталія Блинника прибути на засідання.
«Порадившись на місці, ухвалили: задовольнити клопотання адвоката Музичука, направити запит до Харківської міської клінічної лікарні №25 з приводу захворювання обвинуваченого Блинника та можливості прибуття його за станом здоров’я в судове засідання», — повідомив головуючий суддя.
Геннадія Кернеса, його охоронців Євгена Сміцького та Віталія Блинника звинувачують у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозі вбивством. Справа стосується двох харків’ян Сергія Ряполова й Олександра Кутяніна. Справу розглядали по суті в Київському райсуді Полтави з жовтня 2015 року. У серпні 2018-го суд закрив кримінальне провадження «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі», проте Генеральна прокуратура оскаржила це рішення. Зараз справа розглядається в Полтавському апеляційному суді.
Читайте MediaPort у Telegram