Web Analytics

Суд заборонив розповсюджувати книгу про Стуса без дозволу Медведчука: автор оскаржуватиме

Дарницький районний суд Києва зобовʼязав заборонити розповсюдження книги журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» за позовом нардепа «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука. 

Про рішення суду автор книги Вахтанг Кіпіані повідомив сьогодні у Facebook.

«Іменем України». Суддя Заставенко вирішила, що шість епізодів книги «Справа Василя Стуса» є неправдою. Два смішних моменти — не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати «сином поліцая» можна», — написав Кіпіані.

Він додав фотокопію вступної та резолютивної частини рішення, яке ухвалила суддя Марина Заставенко.

Фото: Facebook/Вахтанг Кіпіані

Суд вирішив частково задовольнити позов Віктора Медведчука до Вахтанга Кіпіані та видавництва «Віват».

У рішенні зазначається:

«Визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука Віктора Володимировича на повагу до честі та гідності, недоторканості ділової репутації інформацію, поширену у книзі «Справа Василя Стуса» в розділі «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса»… Визнати такою, що порушує особисте немайнове право на використання імені Медведчука Віктора Володимировича без його згоди, інформацію, поширену в книзі «Справа Василя Стуса» в розділах під назвами: «Кримінальна справа №5 — книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса» та дає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича як персонажа (дійову особу) твору».

Суд зобов’язав Вахтанга Кіпіані та видавництво «Віват» видалити з книги інформацію про особу позивача, а також заборонити розповсюдження надрукованого тиражу «до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука».

За рішенням суду, з книги треба видалити такі фрази:

«...чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;

«...Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»;

«...він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?...»;

«...розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) — призначений державою адвокат Медведчук»;

«...шістка комуністичної системи Медведчук…»;

«Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

У видавництві «Віват» після рішення суду заявили, що книгу Вахтанга Кіпіані розкупили «за лічені хвилини». 

«Ми прийняли рішення додрукувати новий наклад, поки рішення суду не вступило в силу і ми маємо на це право», — кажуть у видавництві.

Новий наклад орієнтовно чекають 2 листопада. Роздрібна ціна на книгу не змінюється — у «Віваті» кажуть, що «не хочуть спекулювань на гарячій темі», і закликають не робити цього й інших книжкових дистриб'юторів.

Видавництво має намір подати апеляцію, як тільки отримає повний текст рішення суду. 

Поет, прозаїк, представник українського руху шістдесятників Василь Стус був заарештований радянською владою і загинув у таборі у 1985 році.

Фото на головній: Facebook/Vivat