Web Analytics

Суд виправдав ексначальника ХНУПС Алімпієва

Дзержинський райсуд Харкова виправдав колишнього начальника Харківського університету Повітряних сил ім. Кожедуба Андрія Алімпієва, звинуваченого у недбалому ставленні до військової служби. У справі, де він фігурував, йшлося про розтрату 2,4 млн грн під час закупівлі палива.

Про виправдувальний вирок Андрій Алімпієв повідомив 9 серпня.

«За  рішенням Дзержинського районного суду Харкова у кримінальному провадженні від 17 листопада 2017 року за обвинуваченням військової прокуратури сьогодні отримав виправдувальний вирок», — написав він у Facebook.

Алімпієв також подякував усім, хто підтримував його і «не вірив домислу обвинувачення».

За рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова у кримінальному провадженні від 17.11.17 р. за ...

Опубликовано Андрій Алімпієвом Понедельник, 9 августа 2021 г.

Адвокат ексначальника вишу Максим Журавльов розповів, що Дзержинський райсуд розглядав справу від початку 2019 року: допитувалися свідки, вивчалися матеріали судового провадження.

«9 серпня Дзержинським районним судом міста Харкова було постановлено вирок відносно Андрія Алімпієва — виправдати його за усіма пунктами обвинувачення. Зазначено, що відсутній склад злочину в його діях, не доведено його вину прокуратурою Харківського гарнізону», — сказав Журавльов.

Низку доказів суд визнав неприпустимими та такими, що не відповідають кримінально-процесуальному законодавству.

Під час розслідування, нагадав Журавльов, справу перекваліфікували з ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна) на ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби). За словами адвоката, детективи Національного антикорупційного бюро не знайшли «жодних корупційних моментів».

«Тоді військова прокуратура Харківського гарнізону розслідувала справу за ч. 3 ст. 425 — недбале ставлення до військової служби, здійснене в особливий період. Вона передбачає покарання від п'яти до восьми років позбавлення волі. Прокуратура у судових дебатах просила шість років позбавлення волі», — зазначив захисник.

Суддя читав вирок протягом п'яти годин. Повний текст сторони отримають згодом.

Прокуратура може оскаржити вирок протягом 30 днів.

Андрій Алімпієв. Фото з особистої сторінки у Facebook


Андрія Алімпієва затримали 17 листопада 2017 року за підозрою у розтраті 2,4 млн грн під час закупівлі палива. Дзержинський райсуд Харкова обрав йому запобіжний захід: два місяці арешту із заставою 1,5 млн грн. Алімпієв принципово відмовлявся виходити з-під варти під заставу, проте у січні 2018-го все ж таки вийшов — необхідну суму зібрали його рідні, друзі та колеги. 

Під час судових засідань Андрій Алімпієв відкидав звинувачення, називав їх сфальшованими та спрямованими на підрив репутації ХНУПС та його особисто. Він також згадував конфлікт інтересів вишу та військової прокуратури.

У справі також фігурував заступник Алімпієва — полковник Ігор Нікіфоров. Він вийшов з-під варти під заставу у грудня 2017-го.

Фото на головній: Facebook/Андрій Алімпієв