Суд ухвалив вирок «очільниці» окупаційного «Пенсійного фонду» з Куп’янська — прокуратура
Суд визнав винною в колабораціонізмі жінку, яка погодилася очолити незаконно створений під час окупації Куп’янська Харківської області «Пенсійний фонд». Вона виїхала до росії, тож термін покарання рахуватимуть після затримання.
Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
За даними слідства, 55-річна жінка до повномасштабного вторгнення працювала в сервісному центрі Пенсійного фонду в Куп’янську. А коли російські війська захопили місто — погодилася очолити нелегітимне окупаційне «Управління Пенсійного фонду Харківської області».
«Вона організовувала роботу з верифікації отримувачів пенсій в територіальних підрозділах — у «відділеннях Пенсійного фонду Куп’янського, Ізюмського, Вовчанського, Харківського районів». Крім того, займалась обліком людей, які мають право на пенсійне забезпечення. Також — набирала співробітників», — йдеться в повідомленні прокуратури.
У суді показання давали свідки, які знали обвинувачену за її роботою в Пенсійному фонді Купʼянська. Вони підтвердили її перехід на бік окупантів. За словами однієї з очевидиць, жінка відвідувала колег і пропонувала їм виходити на роботу.
Червонозаводський районний суд Харкова визнав її винною в колабораціонізмі (за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). Вирок — 10 років ув’язнення з позбавленням права працювати в органах влади на 15 років.
Суд також конфіскував у дохід держави все майно: три квартири у Харкові та Куп’янську загальною площею майже 140 кв. м, три земельні ділянки більш як на 7 гектарів та легковий автомобіль.
«Наразі відомо, що жінка в російському Бєлгороді та продовжує свою колабораційну діяльність як працівник так званого «Міністерства праці та соціальної політики ВЦА Харківської області», не змінивши власні погляди, направлені на допомогу державі-агресору», — додають у прокуратурі.
Термін покарання рахуватимуть з моменту затримання жінки. Доти ж строки давності зупиняються.