Суд у Москві залишив українських моряків під вартою
Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт морякам, яких Збройні сили РФ атакували та захопили в Керченській протоці 25 листопада 2018 року.
Про продовження терміну тримання під вартою 24 українським морякам сьогодні повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
«Судилище закінчилось! Хлопцям продовжили строк тримання до 24 квітня 2019 року. Наші адвокати подадуть апеляційні скарги на рішення Лефортовського районного суду щодо продовження терміну перебування під вартою по усім 24 українським морякам», — написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Судове засідання тривало два дні. Як повідомив адвокат Ілля Новіков, моряків поділили на шість четвірок (більше чотирьох осіб не вміщується в клітку в залі), а ті розділили між трьома суддями. Всі моряки відповідали на питання суддів лише щодо свого ім’я та дати народження — про все інше свідчити відмовлялись, посилаючись на Женевську конвенцію як військовополонені.
За проханням слідства справу слухали без публіки.
«Основна позиція російської сторони — що слідства з прокуратурою, що суддів — «раз немає війни, то немає і військовополонених, це звичайна кримінальна справа». Насправді Женевська конвенція 1949 року про поводження з військовополоненими прямо передбачає, що вона «буде застосовуватися в разі оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту», — зазначає Новіков.
15 січня продовжили арехт 20 морякам, 16-го — ще чотирьом. Як заявив адвокат Микола Полозов, команда захисників оскаржуватиме рішення суду.
«Всі винесені вчора і сьогодні Лефортовским судом постанови про продовження строків тримання під вартою відносно військовополонених будуть оскаржені адвокатами нашої команди у встановлений законом триденний термін», — написав він у Facebook.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву.
«Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу. Відповідно до Третьої женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, 24 українські військовослужбовці є військовополоненими. Ми вимагаємо від Росії поводитися з ними у повній відповідності до їхнього статусу та поважати їх права згідно з міжнародним гуманітарним правом», — заявляють у МЗС.
Міністерство також вимагає від російської сторони невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених моряків та їх лікування.
25 листопада Збройні сили РФ атакували та захопили в Керченській протоці три українських судна. У полон потрапили 24 українських моряка.
Читайте MediaPort у Telegram