Web Analytics
Суд у Києві виправдав харківського ексберкутівця | MediaPort

Колишнього бійця спецпідрозділу «Беркут» Андрія Хандрикіна звинувачували у побитті та катуванні активістів Євромайдану в Києві у січні 2014 року.

Дніпровський районний суд Києва виправдав Андрія Хандрикіна 30 серпня, повідомляє «Громадське».

«Суд вважає за доречне ухвалити виправдувальний вирок для обвинуваченого. За наслідками судового розгляду не було доведено, що він вчинив цей злочин. Хандрикіна визанано невинуватим», — зачитала рішення суддя Оксана Бірса.

Хандрикіна на судовому засіданні не було.

Андрій Хандрикін на засіданні суду в листопаді 2018 року. Фото: hromadske.ua
Андрій Хандрикін на засіданні суду в листопаді 2018 року. Фото: hromadske.ua

«Громадське» нагадує, що Андрій Хандрикін служив у поліції з 2012 року, до 2014-го працював у харківському «Беркуті». Потім пройшов переатестацію, як і ще двоє фігурантів цієї справи — Артем Войлоков та Владислав Мастега. Войлоков — боєць спецпідрозділу «Беркут», Мастега — снайпер штурмового взводу. Обидва виїхали до Росії. Їх оголосили у розшук, а провадження виділили в окремі і призупинили.

Правоохоронців обвинувачували в побитті двох активістів Майдану 20 січня 2014 року на колонаді київського стадіону «Динамо», з якої протестувальники кидали «коктейлі Молотова». Затримати тих, хто кидав, не вдалося — вони втекли. На даху лишилися двоє, Владислав Цілицький та Михайло Нискогуз. За даними слідства, їх побили, скинули з парапету, протягнули через стрій спецпризначенців, тримали в холодному автозаку.

Андрія Хандрикіна звинувачували за ст. 127 Кримінального кодексу України (катування). Провину він заперечував.

«Не винен. Все. Те, в чому мене звинувачують — неправда», — казав Хандрикін.

Заперечував провину ексберкутівця і його адвокат Валентин Рибін.

Справу розслідували три роки. Хандрикіну загрожувало до 10 років ув’язнення.

Артем Войлоков, Владислав Мастега і ще двоє правоохоронців, Віталій Гончаренко й Олександр Костюк, залишили Україну навесні 2017 року. Тоді вони записали відеозвернення, в якому заявили, що вже три роки «піддаються кримінальному переслідуванню з боку різних державних органів і обдуреної частини суспільства».

Читайте MediaPort у Telegram