Web Analytics

Суд у Харкові знову перейменував проспект Жукова на честь Григоренка

Другий апеляційний адміністративний суд Харкова залишив рішення суду першої інстанції без змін. Міськрада готується до касаційного оскарження.

Рішення у справі апеляційний адмінсуд ухвалив 28 вересня, повідомив один з позивачів у справі Ігор Черняк.

«Харківська міськрада знову програла нам суд щодо Жукова», — написав він у Facebook.

У лютому міська рада втретє проголосувала за повернення проспекту Петра Григоренка імені Жукова 24 лютого. Це рішення оскаржили депутати міськради Ігор Черняк і Дмитро Булах, місцеві осередки партії «Європейська солідарність» и ВО «Свобода». У червні Харківський окружний адмінсуд визнав пункт рішення про перейменування проспекту протиправним та нечинним.

Міськрада подала апеляцію, але Другий апеляційний адміністративний суд Харкова її не задовольнив. Відтак, за його рішенням, проспект має носити ім’я Петра Григоренка.

Другий адміністративний апеляційний суд. Фото: 2aa.court.gov.ua

У Харківській міськраді заявили, що готуватимуться до касаційного оскарження і звинуватили суд у порушенні законодавства.

«У порушення норм чинного законодавства під час розгляду справи суд не надав можливості представникам Харківської міської ради надати пояснення в обсязі, достатньому для обґрунтування апеляційної скарги, неповно дослідив усі обставини у справі та не врахував аргументи та доводи представників міської ради щодо обставин, викладених у скарзі», — йдеться у заяві.

Міська рада зауважує, що питання щодо назви досі залишається невирішеним, бо триває інший судовий процес. Харківський окружний адмінсуд за позовом мерії 16 червня визнав нечинним пункт розпорядження голови Харківської обладміністрації, яким у 2016 році проспект Маршала Жукова перейменували на проспект Петра Григоренка.

«На теперішній час вказане судове рішення від 16 червня 2021 року є чинним, оскільки апеляційний розгляд справи триває та не завершено», — наголосили у мерії.


В Українському інституті національної пам'яті вважають, що топоніму з іменем Жукова «не місце на мапі України». Як зазначала очільниця регіонального відділу УІНП Марія Тахтаулова, чергові спроби перейменування також будуть оскаржені в судах.