Web Analytics

Суд оголосив вирок п’ятьом колишнім беркутівцям у справі про вбивства на Інститутській 

Святошинський райсуд Києва 18 жовтня виніс вирок у справі про вбивства 48 учасників протестів і поранення ще 80 майданівців 20 лютого 2014 року в центрі столиці. 

Про це повідомляє видання Ґрати.

Обвинувачені — пʼятеро колишніх співробітників київського полку «Беркут». Після 8 років слухань суд повністю виправдав сержанта Сергія Тамтуру. Старшину Олександра Маринченка визнав частково винним у перевищенні службових повноважень і засудив до 5 років позбавлення волі. 

Маринченку зарахували перебування під вартою під час процесу за формулою «один день за два» — таким чином він уже відбув строк покарання. 

Фото: weukraine.tv

Тільки Маринченко та Тамтура були присутні у залі суду — ще трьох обвинувачених судили заочно.

Замкомандира полку «Беркут», підполковника Олега Янішевського визнали винним у масових вбивствах беззбройних громадян і засудили до довічного позбавлення волі. Сержантів Павла Аброськіна та Сергія Зінченка визнано винними у вбивствах протестувальників і засуджено до 15 років ув’язнення.

Фото: lb.ua

Прокуратура та потерпілі вимагали для обвинувачених довічного покарання. Захист та обвинувачені — заперечували вину та вимагали виправдання. Обидві сторони подаватимуть апеляцію, крім захисту виправданого Тамтури.

Як пише Укрінформ, суд також ухвалив рішення щодо виплат низці постраждалих у справі як відшкодування моральної шкоди — від 40 тис. до 1 млн грн.

Розгляд справи про розстріли на Інститутській тривав із травня 2016-го. У 2019 році в рамках обміну полоненими Україна передала росії п'ятьох обвинувачених ексберкутівців. Маринченко і Тамтура відмовилися та повернулися до Києва, решта — ні.

Начальник департаменту у справах майдану Офісу генерального прокурора України Олексій Донський в ефірі телемарафону зауважив, що поки суд оголосив лише резолютивну частину, після отримання мотиваційної обвинувачення підготує апеляційну скаргу. Він наголошує, що, навіть засудивши одну особу до довічного, суд усіх обвинувачених визнав невинуватими за кваліфікацією «терористичний акт», що виглядає як «суперечність». 

«Так само суд визнав всіх невинуватими по 340-ій статті — «перешкоджання протесту». Теж саме по вивезенню та знищенню зброї, яке заважало слідству, бо багато знадобилося часу, що її знайти та провести експертизи. Суд відійшов від цієї кваліфікації. Це основні моменти. І для нас незрозумілим є виправдання двох осіб за кваліфікацією «умисне вбивство». Якщо говорити про позитивне, то важливо, що суд відкинув маніпулятивні речі, якими оперував захист і деякі ЗМІ, щодо «грузинських снайперів» та іншого і визначив, що йдеться про умисне вбивство протестувальників», - сказав Донський.


У серпні 2019 року суд виправдав колишнього бійця спецпідрозділу «Беркут» Андрія Хандрикіна, якого звинувачували у побитті та катуванні активістів Євромайдану в Києві у січні 2014 року. Ще четверо колишніх співробітників харківського батальйону спецпризначення «Беркут», підозрюваних у злочинах, пов'язаних із подіями на Майдані, виїхали до рф у 2017 році.

Блок новин за темою
Фото: weukraine.tv