Web Analytics

«Стоп диктатура». У Харкові вийшли на підтримку білорусів

Кілька десятків людей з білоруською символікою 10 серпня вийшли на майдан Свободи у Харкові. Харків'яни відреагували на події у Білорусі — після дня виборів президента 9 серпня в країні тривають протести, для придушення яких влада застосовує силу.

Учасники акції у Харкові зібралися біля намету «Все для перемоги» з плакатами «Stop диктатура», «Жыве Беларусь», «Свободу політв’язням», «Сябры, мы з вамі». Акцію транслював Інфоцентр Євро Харків у Facebook.

Люди також принесли біло-червоні плакати — у кольорах історичного національного прапору Білорусі, який став символом боротьби.

Фото Бориса Редіна/Facebook

«Ми вийшли на знак підтримки білоруського народу, на знак солідарності — не за конкретних кандидатів, а за те, щоб громадяни цієї країни мали право на вільний вибір», — сказав учасник акції, співорганізатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін.

«Зараз білоруси проходять такий самий шлях, як і Україна останні 29 років. У Білорусі це все іде із запізненням, понад 26 років Лукашенко законсервував там «совок», — сказав учасник акції, представник громадської організації «Світанок» Вадим Поздняков.

Фото Бориса Редіна/Facebook

Харків’яни закликали білоруську владу не чинити розправ проти власного народу і бажали білорусам сил.

«У мене, як і у багатьох тут людей, є там друзі. Тільки о першій годині дня моя подруга зуміла відправити мені відео і фото з протестів. У них не було інтернету… Я хочу звернутися і до них, і до людей, які вийшли на підтримку білорусів по всьому світу — якщо побачивши наш виступ, наш мітинг, ці прапори і підтримку, якщо ми піднімемо бойовий дух наших друзів, які знаходяться там, то ми вже тут стоїмо з вами недарма», — сказав представник ГО «ФРІ» Олег Гребенюк.  

Ближче до завершення акції представниця ГО «Світанок» розірвала портрет Олександра Лукашенка. 

Фото: t.me/svitanokkh


Масові протести в Білорусі тривають з 9 серпня, коли офіційна влада заявила про перемогу Олександра Лукашенка у президентських виборах. ЦВК Білорусі оприлюднила попередні результати голосування, за якими Лукашенко отримав 80,08% голосів, а його основна суперниця, дружина опозиціонера Світлана Тихановська, висунута внаслідок арешту чоловіка та інших опозиційних кандидатів — 10,09%.  

10 серпня Тихановська заявила, що не визнає попередніх результатів виборів. 11 серпня стало відомо, що вона виїхала до дітей у Литву, звідки у відеозверненні заявила, що «жодне життя не вартує того, що зараз відбувається», а «діти — це найважливіше, що є у нашому житті».

Силовики застосовують силу і зброю до протестувальників, відбуваються масові затримання, в тому числі журналістів. Офіційно МВС Білорусі підтвердило загибель одного учасника протестів.

10 серпня на ситуацію в Білорусі відреагував президент України Володимир Зеленський. Він закликав білорусів до максимальної толерантності, терпимості, відмови від вуличного насильства та максимально відкритого діалогу.