Web Analytics

Справу організаторки «референдуму» під час окупації Вовчанщини скерували до суду — прокуратура

Прокуратура передала до суду справу жительки Харківської області, обвинуваченої в колабораціонізмі та підготовці до незаконного «референдуму» під час окупації Вовчанської громади.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Підозрювана — 54-річна жінка. За даними слідства, під час окупації Чугуївського району вона влаштувалася до нелегітимної місцевої «адміністрації» — стала «помічницею начальника Вовчанського територіального управління».

Жінці доручили провести незаконний «референдум» для приєднання територій Харківщини до рф. Для цього вона агітувала місцевих жителів долучитися до його організації.

«Вона розповідала людям, що для цієї роботи їм необхідно подати заяву про згоду кандидата на призначення членом «виборчої комісії Харківської області», анкету, копію паспорта і документа про освіту кандидата, фотокартки тощо», — йдеться в повідомленні прокуратури.

Їй оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • колабораціонізм (ч. 5 ст. 111-1);

  • незаконні дії щодо зміни меж території України (ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 110).

Наразі жінка під вартою. Її судитимуть у Чугуївському міському суді Харківської області.

Фото: Харківська обласна прокуратура


Суд визнав винною в колабораціонізмі працівницю Вовчанської міськради на Харківщині, яка, за твердженням правоохоронців, погодилася працювати в нелегітимній «адміністрації» під час окупації міста. Жінці призначили шість років ув’язнення.