Web Analytics

Справа про хабар у Харківській облраді: підозрюваним обрали запобіжний захід

Суд обрав запобіжні заходи двом підозрюваним у справі щодо вимагання хабаря від директора комунального підприємства на Харківщині. Заступника голови облради й адвоката, якого слідчі вважають спільником, арештували на два місяці з можливістю внести заставу.

Запобіжний захід заступнику директора Харківської обласної ради обрали 24 липня, повідомили у Спеціализованій антикорупційній прокуратурі.

Суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання прокурора й арештував посадовця, водночас дозволивши внести заставу у 4,75 млн грн.

«У разі внесення застави на підозрюваного буде покладено ряд процесуальних обов’язків. Строк дії запобіжного заходу — до 20 вересня 2021 року», — кажуть у прокуратурі.

Наступного дня обрали запобіжний захід адвокату, якого слідство вважає посібником. Його також триматимуть під вартою до 20 вересня. Разом з тим, суд визначив заставу у 713 700 грн.

Одного із заступників голови Харківської облради та адвоката затримали увечері 22 липня. Фото: Telegram/Спеціалізована антикорупційна прокуратура

За даними слідства, підозрювані вимагали гроші у директора комунального підприємства, обіцяючи залишити його на посаді.

Заступника голови облради звинувачують за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо важливе становище за попередньою змовою, поєднане з вимаганням).

Адвоката — за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 (пособництво в одержанні неправомірної вигоди).

Максимальне покарання за цією статтею — 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на три роки та з конфіскацією майна.

Голова облради Артур Товмасян 26 липня прокоментував затримання.

«Наразі ведуться слідчі дії у рамках чинного законодавства. Обласна рада взаємодіє з органами НАБУ та САП і надає всю необхідну інформацію у рамках досудового розслідування. Підкреслюю, що виступаю за справедливі рішення. Якщо затримані особи винні, то мають нести відповідне покарання», — сказав він.

Він заперечив повідомлення про те, що його також затримували у цій справі.

«Харківська обласна рада працює у звичайному режимі. Я на робочому місці. Всі повідомлення у ЗМІ та різних телеграм-каналах, що продовжують ширитися відносно мого затримання, не відповідають дійсності. Можу підтвердити, що обшуки у приміщенні ради та за місцем мого проживання дійсно були. Жодних перешкод детективам ніхто не створював», — каже Товмасян.

Голова облради також додав, що дострокове розірвання контрактів з керівниками комунальних підприємств — повноваження постійних профільних комісій та обласної ради: такі рішення ухвалюються на сесії, голова ради не має права робити це одноосібно.

Хочу проінформувати, що Харківська обласна рада працює у звичайному режимі. Я на робочому місці. Всі повідомлення у ЗМІ та різних телеграм-каналах, що продовжують ширитися відносно мого затримання – не відповідають дійсності. Можу підтвердити, що обшуки у приміщенні ради та за місцем мого проживання, дійсно, були. Жодних перешкод детективам ніхто не створював. Акцентую увагу, що достроково розривати контракти з керівниками КП - повноваження постійних профільних комісій та обласної ради. Ці рішення ухвалюються на сесії, голова обласної ради робити це одноосібно не має права. Наразі ведуться слідчі дії у рамках чинного законодавства. Обласна рада взаємодіє з органами НАБУ та САП, і надає всю необхідну інформацію у рамках досудового розслідування. Підкреслюю, що виступаю за справедливі рішення. Якщо затримані особи винні, то мають нести відповідне покарання. Дякую працівникам правоохоронних органів за оперативну роботу. Певен, що розслідування буде об’єктивним та неупередженим.

Опубликовано Артуром Товмасяном Воскресенье, 25 июля 2021 г.


Одного із заступників голови Харківської облради та адвоката затримали увечері 22 липня. Їх підозрюють у вимаганні хабаря в 1 млн 50 тис. грн.